Виконувачка обов'язки Генерального директора Національного музею Голодомору-геноциду Леся Гасиджак подала до суду позов про захист гідності та ділової репутації. Відповідачем є Клим Братківський.

До теми Після хейту через вагу: керівниця музею Голодомору Леся Гасиджак знялася для Vogue – фото

Леся Гасиджак подала до суду

Перша позовна заява вже перебуває у Голосіївському районному суді міста Києва.

Ну що ж. Перший пішов. Цей позов – це не тільки відстоювання моєї честі, а й підтримка іншим жінкам і чітка позиція: змовчати – це розв'язати руки новим хейтерам...
– зауважила Леся Гасиджак.

Кандидатці історичних наук допомагають адвокатки-фахівчині з Асоціації жінок-юристок України "ЮрФем". Тепер вони очікують на відкриття провадження та судовий процес.

Адвокатка Оксана Гузь додала, що це "логічне завершення" довгої підготовки та формування позовної заяви.

Ми розуміємо, що це досить складний і болісний процес для суспільства в цілому, але наполягаємо на неможливості дискримінувати будь-яку людину за будь-якими ознаками. На нашу думку, дискримінація і маніпуляція недостовірною інформацією повинна бути покарана,
– додала адвокатка.


Леся Гасиджак / Фото фейсбуку Лесі Гасиджак

З чого все почалося

  • Влітку мережу обурив допис юриста Клима Братківського. Він опублікував фото Лесі Гасиджак та заявив, що вона начебто не може очолювати Музей Голодомору через так звану невідповідну зовнішність.
  • Юриста розкритикували через булінг та цькування через вагу. На підтримку Лесі Гасиджак стали: омбудсмен Дмитро Лубінець, Масі Наєм, Ольга Гончар, медійник Данило Мокрик та багато інших.
  • Вже тоді Леся Гасиджак заявила, що подаватиме до суду. Причиною став не лише хейт, а те, що таке ставлення до жінок на керівних посадах проявляють не тільки в її бік.