27 березня у Польщі відбувся великий благодійний антивоєнний телемарафон Save Ukraine. Україну підтримало безліч митців і музикантів. Серед них і латвійський гурт BrainStorm.

До теми "Навіть в миші офіцерське є звання": Леся Нікітюк записала пісню-тролінг російської пропаганди

BrainStorm заспівали українською

Латвійський гурт BrainStorm представив одну з найвідоміших пісень – Mana Dziesma. Однак її переклали українською та заспівали саме нашою мовою.

Mana Dziesma або "Моя пісня" – одна з найвідоміших наших пісень у рідній Латвії. Тому, щоб підтримати наших друзів у цей важкий час, ми обрали саме її та вирішили заспівати український текст на вже популярну музику,
– сказав фронтмен гурту Ренарс Кауперс.

"Нам дуже хотілося, щоб він однаково глибоко відізвався й у серцях латишів, і у серцях українців, адже сьогодні ми разом. Працювали з неймовірним натхненням. З моменту, як виникла ідея, до фінального монтажу відео минуло трохи понад два тижні", – додав музикант.

Український текст пісні написав Сергій Седрик Локшин, автор текстів пісень "Свята" та "Плакала" для гурту KAZKA. Зараз поет перебуває на батьківщині, тож зв'язок з Ренарсом Кауперсом тримав онлайн.

Виконання треку записали на відео. У ньому взяли участь хор Riga Gospel та струнний квартет Juno. Як і для BrainStorm, для всіх учасників запису, це був перший досвід створення пісні українською.

Ролик створив латвійський режисер Papa Che, що раніше неодноразово співпрацював з гуртом.

BrainStorm – "Моя пісня": дивіться відео

Що відомо про марафон Save Ukraine — #StopWar

  • Благодійний телефон проходив на базі польського телеканалу TVP. Його транслювали понад 20 країн світу: в Естонії, Литві, Чехії, Грузії, Албанії, Чорногорії, Словенії, Латвії, Хорватії, Словаччині, Австрії, Кіпрі, Канаді.
  • Ведучими заходу були Маша Єфросиніна та Тимур Мірошниченко. На концерті виступили як іноземні знаменитості – Imagine Dragons, Nothing But Thieves, Fatboy Slim, Bastille, BrainStorm, Beissoul & Einius, Salvador Sobral, так і українські – Monatik, Тіна Кароль, The HARDKISS, Океан Ельзи, Jamala, Go_A та багато інших.
  • Головною метою марафону став збір коштів на вирішення гуманітарних потреб України, причиною яких стало військове вторгнення Росії та війна розв'язана проти України.