"Він про це чомусь завжди говорив"

Щодо відео з "пророчою" фразою про боязнь війни, мама каже, що Андрій сказав у 2007 році.

Читайте повністю Він би вже був хтозна-де, – відверте інтерв’ю мами Кузьми Скрябіна про можливу долю сина і війну

"З того часу він про це чомусь постійно говорив. Він досить серйозно служив у армії, був 2 роки у госпіталі. Це були останні роки Афганістану і землетрус, що стався у Вірменії. Вони там витягували людей, тому він надивився всякого… Коли вже Андрій їздив на фронт, то казав: "Мамо, вони у в’єтнамках воюють!" Казав, що бачив жах – там хлопці без рук, без ніг, казав, що бачив скалічених дітей по 23 роки. Ще якось він подзвонив мені о 7 ранку з Америки і каже: "Вони їздять по парадах, а хлопців з Іловайська вивозять!". Кажу: "Андрію, то ж війна...", – додала мама Андрія.

Андрій Кузьма про війну: відео онлайн

Ольга Михайлівна Кузьменко не впевнена, що Андрій уявляв масштаб такого наступу росії на Україну, але йому ця тема завжди боліла.

Він дуже переживав, це був страшний біль для нього. Люди, які пройшли медінститути і "трупарні", вони все сприймаються по-іншому. Тому він і бачив це з іншого боку, казав, що це жах. І тому він написав лист президентам, де казав, щоб всі вони зазнали того, що зазнали матері і хлопці. Ну, після того його не стало. Бо розумієте, в Україні так було заведено – що як тільки хтось вискочить, його треба…
– натякнула пані Ольга на неоднозначну загибель сина у 2015 році.

Вона поділилась, що коли її син їздив у госпіталі до поранених бійців, то все сприймав як медик, адже мав медичну освіту. Він розповідав з історій хлопців, що ще тоді їм було неймовірно страшно, але їм забороняли стріляти у відповідь.

"Ви собі таке уявляєте? Зараз хлопці вже не матимуть такої психологічної травми, як тоді. Що означає – не стріляй у відповідь? Це ж неможливо… Його спинити треба було (путіна, – 24 канал), по-іншому він сам не зупиниться. Це просто нонсенс. Якби його зупинили, він би не починав", – ділиться мама Кузьми.

Андрій завжди казав, що це не АТО, це війна. Він ще тоді писав, що це "Сука-війна", що стукає у кожні двері церковним дзвоном, і "чого ти прийшла, хто тебе кликав, така проститутка, сука-війна". Це в нього був такий імідж веселуна, але коли йому притискало, він ставав зовсім іншим,
– підсумувала мама.

Інтерв'ю з мамою Кузьми Скрябіна у відеоформаті: дивитись онлайн