Як розповідають у західних медіа, король Чарльз налаштований на коронацію "прожиткового мінімуму", тобто так, аби платники податків були ближчими зі своїм монархом. За словами інсайдерів, 73-річний король хоче, щоб його церемонія, що фінансується державою, стала маркером його місії зі створення більш фінансово життєздатної королівської родини.

До слова "Нова монархія": Чарльз III особисто просив дозволити телекамери на оголошення королем

Як повідомляють його придворні, він це планував багато років. Зокрема вони поділились, що Чарльз III ще раніше казав своїм працівникам, що їм загрожує звільнення через скорочення у Букінгемському палаці. Інсайдер палацу додав, що "всюди демонструватиметься спрощена монархія".

Я не здивуюся, якщо потім побачу на балконі Букінгемського палацу лише Чарльза та Каміллу, Кейт та Вільяма та їхніх дітей,
– сказало джерело.

Королівське джерело видання Daily Telegraph також повідомило про "бюджетні" плани коронації Чарльза: "Вона буде набагато коротшою, меншою, дешевшою і більш доступною для різних громадських груп та конфесій". Йдеться про порівняння з коронацією Єлизавети II у 1953 році: тоді вона обійшлась 1,57 мільйона фунтів стерлінгів, що сьогодні еквівалентно 46 мільйонам фунтів стерлінгів.


Коронація Єлизавети II у 1953 році / Фото Getty Images

Якою може бути коронація Чарльза III

Експерти припускають, що подія відбудеться навесні чи влітку 2023 року. Монарх може бути офіційно коронований 2 червня наступного року, оскільки це був той самий день, коли його мати була коронована у 1953 році.

Очікується, що присяги нового короля залишаться такими ж, як у королеви, але передбачається, що буде запрошено менше гостей – до 2000 осіб. Зокрема може бути менше членів королівської сім'ї та високопосадовців зі всього світу, а сама церемонія буде скорочена через вік Чарльза.


Корона британської монархії / Фото Getty Images

Нагадаємо, що Чарльза ІІІ офіційно проголосили новим королем Великої Британії 10 вересня, через 2 дні після смерті королеви. Все тому, що монархія згідно з традиціями не може бути довго без короля чи королеви, адже це буде загрожувати політичній ситуації. Церемонія відбулась у Сент-Джеймському палаці в Лондоні, після чого Головний герольдмейстер вперше зачитав з балкона палацу основну прокламацію, в якій оголосив колишнього принца – королем Чарльзом III. Монарх став очільником Сполученого Королівства та ще 14 держав співдружності.