Світ все більше відхрещується від росіян, уникає все, що пов'язано з ними. У вересні 2022 року Міжнародна рада з дитячої книги (IBBY) обрала головою журі премії російську ілюстраторку та професорку мистецтва Анастасію Архіпову. Однак це викликало розкол всередині організації.

Не пропустіть Королева Данії Маргрете II згадала про українців у новорічному привітанні: важливі слова

Філії ради у кількох країнах, серед яких – Швеція, Фінляндія, Норвегія, Бельгія, Естонія, Латвія та Литва, марно намагалися домогтися відставки Архіпової. Однак у правлінні IBBY заявили, що члени журі представляють себе як автора, а не уряд своєї країни. Та це не вплинуло на рішення королеви Данії Маргрете ІІ відмовитися від патронату Премії імені Ганса Крістіана Андерсена.

Що відомо про росіянку Анастасію Архіпову

Вона є професоркою художньої академії в Москві та президенткою профспілки ілюстраторів, входить до правління Московської спілки художників, яка активно пропагує війну. До прикладу, ця організація провела конкурс плакатів, відео та мемів на тему популяризації "спецоперації" в Україні та мобілізації населення.

Однак коментувати такий конкурс сама Архіпова відмовилася, лише назвала його "огидним". Все в стилі цинічних росіян.

Королівські сім'ї підтримують Україну: останні новини

  • Кейт Міддлтон вже другий рік поспіль влаштовує різдвяний концерт у Вестмінстерському абатстві, аби разом поспівати колядок та зібратись усією сім'єю з представниками різних організацій. У 2022 році вона віддала особливу роль українським дітям.
  • У листопаді 2022 року принцеса Уельська відвідала Український громадський центр, де її зустріли з паляницею і сіллю. У центрі надають допомогу українцям, які втекли від війни.