Телеведуча Катя Осадча емоційно висловилась про побиття чоловіка у ТЦК. На її думку, ніхто не заслуговує на катування, навіть попри ухиляння від служби та спроби втечі за кордон.

До слова Ти не можеш бути пацифістом, – Богдан Шелудяк чесно відповів, як відреагує на повістку

Катя Осадча про катування ухилянта на Львівщині

Українці беруть українців в полон? Що з нами не так? Цій новині кілька днів, але я не могла оговтатися, аби написати. Так, ми знаємо, що світ не ідеальний, так ми знаємо що і серед українців є різні люди й навіть не зовсім люди. Але дно все глибше і складно це осягнути,
– поділилась Катя Осадча.

Ведуча висловилась про те, що довго можна міркувати про самого чоловіка, який не хоче служити та хотів втекти. Та ніякі причини не дозволяють катувати людину. Катя Осадча пригадала, які жахіття їй доводиться розповідати про цивільний полон українців у Росії.

"Я вже більше ніж рік в кожному кабінеті в Україні й за кордоном в усіх можливих медіа в усьому світі розповідаю про жахи цивільного полону, про те, що це суперечить Женевським конвенціям, що Росія забирає цивільних і вже півтора року тримає без судів і слідств в підвалах і СІЗО, розповідаю, що цивільних мають відпустити негайно. І в цей самий момент мої співвітчизники беруть в полон своїх і катують за всіма звичками скаженого сусіда", – зауважила Осадча.

Зірка додала, що сподівається на справедливу роботу ДБР й те, що винні будуть покарані. На думку Осадчої, треба залишатись співчутливими й розумними – на противагу окупантам.

Давайте будемо добрими, чуйними, співчутливими, тямущими й розумними. Я дуже хочу, щоб спрацювала м'язова пам'ять наших душ і ми згадали якими ми всі були перші місяці повномасштабного вторгнення, коли ворог був один, коли не сварилися між собою, коли всі були одним цілим,
– підкреслила Катерина.


Катя Осадча / Фото з інстаграму Каті Осадчої

Побиття чоловіка працівниками ТЦК: деталі

  • Цього тижня у мережі розповсюдилось відео, де чоловіки у військовій формі б'ють цивільного. Виявилось, що ролик знятий у Самбірському ТЦК. Керівництво Львівського обласного ТЦК відсторонило працівників та призначили перевірку.
  • 20 вересня заступника начальника Самбірського ТЦК затримали, згодом військовослужбовця відправили під цілодобовий домашній арешт. Затриманий і його підлеглий.
  • За справу взялось ДБР. Там встановили, що мешканці Харкова та Кривого Рогу намагалися незаконно перетнути кордон і потрапити до Польщі. Їх затримали прикордонники, які склали протокол та доправили чоловіків до військкомату. Вже там їх намагались змусити пройти ВЛК та мобілізуватися.
  • Чоловіки відмовлялися. Одного з них утримували в приміщенні військкомату 10 днів, іншого – 7. За даними слідства, їх морили голодом, били й знущалися.