Про підтримку України на французькому телеканалі TV5 Monde розповіли в Міністерстві культури та інформаційної політики. У твіттері опублікували відео, як 79-річна Катрін Денев проникливо читає вірш Лесі Українки "Надія" на тлі нашого синьо-жовтого прапора.

До теми Єдині підтримали Україну: хто з зірок на Оскарі-2023 з'явився з жовто-блакитними стрічками

Катрін Денев зачитала вірш Лесі Українки

Відома на весь світ французька кіноакторка обрала для декламування перший вірш Лесі Українки "Надія". Вона написала його 1880 року, коли дізналася, що її тітку Олену Косач вислали у Сибір за участь у революційному русі.

У поезії є такі рядки: "Ні долі, ні волі у мене нема, зосталася тільки надія одна. Надія вернутись ще раз на Вкраїну, поглянути ще раз на рідну країну". У виконанні Катрін Денев вони прозвучали французькою.

Всесвітньо відома французька акторка Катрін Денев в етері каналу TV5 Monde зачитала вірш Лесі Українки "Надія" французькою,
– прокоментували в Мінкульті.

Ален Делон продекламував "Заповіт" Шевченка

У програмі "Обличчям до України" взяв участь зірка фільму "На яскравому сонці" Ален Делон, чиє ім'я стало символом чоловічої краси. Він зачитав "Заповіт" Тараса Шевченка французькою мовою.

Нагадаємо, Катрін Денев підтримала Україну ще на Венеційському кінофестивалі у вересні 2022 року. Вона з'явилася у сорочці з синьо-жовтим значком, але від коментарів про війну Росії з Україною відмовилася. "Я не хочу висловлюватися, бо все стає гірше і гірше. Мій розум і мій дух з ними щодня, але я не буду робити жодних заяв", – сказала зірка кіно на пресконференції.

До речі, у липні 2019 року Катрін Денев прилітала в Україну на Одеський міжнародний кінофестиваль.