Додамо, що на Оскарі виступили індійські співаки Рахул Сіплігундж і Каала Бхайрава, які показали на сцені кадри з України, зокрема зображення Маріїнського палацу. Однак у своїй промові артисти не згадали про нашу країну.

Важливо Переможці Оскара-2023: усі лауреати найголовнішої кінопремії Голлівуду

Тож, на Оскарі-2023 Україну публічно підтримали лише представники польського фільму Іа.

Зокрема, оператор-постановник Міхал Димек та актор Матеуш Косьцюкевич з’явилися на церемонії з жовто-блакитними стрічками. Ще кілька учасників команди надягли брошки у вигляді українського прапора.

Щоб подивитися всі фото, проскрольте вправо.

Кожного року гості Оскара носять стрічку або значок, щоб підкреслити важливість певної події у світі. Нагадаємо, що минулого року на церемонію Оскар-2022 зірки прийшли з блакитними стрічками з хештегом #withrefugees на знак підтримки біженців з України.

Цього року всі зірки теж мали блакитні стрічки, але це означало підтримку біженців по всьому світу. Крім того, жодна зі знаменитостей у промовах не згадали про війну в Україні.

До слова, Оскар за "Найкращий повнометражний документальний фільм" здобула стрічка Деніела Роера про російського опозиціонера Олексія Навального, яка називається "Навальний". Хоча у цій же категорії серед номінантів був фільм "Будинок зі скалок" про долю дітей під час розвʼязаної Росією війни на Донбасі.

Фільм про Навального одразу викликав шквал обурення в українському інфопросторі. Люди у соцмережах називають фільм "документальним бутербродом", нагадуючи слова Навального про Крим. Для українців це стало прикладом того, як іноземні партнери все ще намагаються знайти "хороших рускіх". Що пишуть про перемогу "Навальний" на Оскарі-2023 – читайте у нашій статті.