Біографія Катерини Градової

Майбутня зірка кіно і театру, Катерина Градова, народилась 6 жовтня 1946 року у Москві. Відомо, що у сім'ї Градових вже були актори, адже мати Катерини – Раїса грала у Театрі ім. Гоголя, натомість батько, Георгій, був знаменитим радянським архітектором. Великою трагедією у сім'ї стала його смерть, коли він піднімався на гору Памір і його серце не витримало навантаження.

Читайте Померла Катерина Градова – зірка фільму "17 миттєвостей весни"

Освіті майбутньої актриси приділяли величезну увагу. Дівчинка вивчала мови, займалась живописом і музикою, а також проявляла цікавість й до акторської майстерності, бо разом з матір'ю ходила в театр.


Катерина Градова: біографія

Після школи Катерина навчалася на перекладача, проте провчившись лише один курс вона зрозуміла, що хоче пов'язати своє життя з кіно й театром. Тому, покинувши навчання, Градова вступає у школу-студію МХАТ.

Творчий шлях Катерини Градової

Найперше глядацьке визнання прийшло до актриси у 1969 році. Будучи студенткою 4 курсу, вона зіграла головну роль у спектаклі "Таланти і шанувальники" Московського академічного театру ім. Маяковського. Після випуску з МХАТ, Катерина Градова увійшла у трупу Театру сатири і виходила на його сцену аж до 1987 року. Однак, всесоюзну популярність Градовій принесла роль радистки Кет у фільмі "Сімнадцять миттєвостей весни", який вийшов на екрани 1973 року. Пізніше, акторка зніматиметься в іншому відомому фільмі "Місце зустрічі змінити не можна".


Катерина Градова у фільмі "Сімнадцять миттєвостей весни"

У кінці 80-х років акторська професія стала обтяжувати Катерину, тож вона вирішила завершити свою кар'єру. Символічним є те, що крапку у царині театру й кіно артистка поставила спектаклем з назвою "Останні".

Фільмографія Катерини Градової

 • 1967 – "Осінні весілля" – Марина.
 • 1971 – "Собака Баскервілів" – Беріл Степлтон.
 • 1971 – "Жіночий монастир".
 • 1971 – "Таланти і прихильники" – Олександра Негіна.
 • 1973 – "Сімнадцать миттевостей весни" – радистка Кет.
 • 1974 – "Маленькі комедії великого будинку" – Закохана.
 • 1976 – "Народження" — Ксенія.
 • 1978 – "Чао!".
 • 1978 – "Пігулку під язик" – Світлана.
 • 1979 – "Місце зустрічі змінити не можна" – Світлана Петрівна Волокушина.
 • 1987 – "Гніздо глухаря" – Іскра.

Особисте життя Катерини Градової

З першим чоловіком, відомим актором Андрієм Мироновим, Катерина познайомилася, коли була студенткою МХАТ. Він прийшов подивитися на дипломний спектакль і, побачивши молоду артистку, закохався. Пара одружилася в 1971 році, а вже через 2 роки у них народилася дочка Марія, яка зараз теж відома у світі кіно. Однак, шлюб не був тривалим й подружжя розлучилось. Катерина сама пішла від чоловіка, а причиною того послугувала його зрада.


Катерина Градова і Андрій Миронов

Акторка важко переживала розлучення і для того, щоб якось відволіктись заглибилась у релігію. Також, Градова створила благодійний фонд і почала допомагати дітям-сиротам та людям літнього віку. Доля звела артистку з новим обранцем під час її релігійних пошуків. Під час паломницької поїздки до Оптиної пустелі, актриса зустріла фізика Ігоря Тимофєєва і в 1991 році стала його дружиною. Після року спільного життя, подружжя всиновило хлопчика Олексія.