Світ щодалі, то більше ізольовується від агресивної Росії, а тепер уже й в питаннях культури. Три мечі з колекції Єлизавети ІІ мали показати на кремлівській виставці "Дуель: від бойового випробування до благородного злочину" з 4 березня по 16 червня. Та, у Британії вирішили, що краще королівському антикваріату буде "вдома", аніж у країні-агресорці.

Читайте також Королева Данії Маргрете II підтримала українців: про яку пожертву вона оголосила

Фонд Royal Collection Trust вирішив не позичати Росії королівські мечі ще у середині лютого. Цікаво, що спонсором експозиції є олігарх Алішер Усманов, який нещодавно потрапив під міжнародні санкції через російське вторгнення в Україну. Британці не змогли ігнорувати цей факт, тож остаточно відкликали свої експонати.


Мечі Єлизавети ІІ вилучили з кремлівської виставки / Фото Getty Images

На таке повідомлення одразу ж відповіли на сайті Музеїв Московського Кремля. Там заявили, що європейські колекції були змушені відкликати свої експонати "через геополітичну ситуацію". Також у заяві Музею Московського Кремля сповістили, що "працюють над тим, щоб виставка відбулася без європейської участі".

Нагадаємо, що королева Великої Британії дуже прихильна до України й засуджує наступ російських військ на нашу країну. Нещодавно монархиня зробила щедру пожертву на Гуманітарний заклик DEC України.