Хоч Україні й пророкують перемогу на Євробаченні-2022 – у нас 49% шансів на перемогу від букмекерів – але українці однаково вдячні за будь-яку підтримку від європейців. Під час ефіру першого півфіналу Євробачення, який відбувся 10 травня, солідарність Україні висловили представники Литви, Латвії та Ісландії!

Читайте також Kalush Orchestra запалили сцену Євробачення-2022 у першому півфіналі: відео вражаючого виступу

Ісландія

Під час виступу ісландського кантрі-гурту Systur, який виконував пісню рідною мовою, одна із виконавиць мала на руці зображення українського прапора. Синю і жовту стрічки вона приклеїла так, щоб їх було видно під час гри на гітарі.


Ісландський гурт Systur підтримав Україну / Скриншот з відео

Також жінки-музикантки розгорнули український прапор, сидячи у "грін-румі" та очікуючи на результати першого півфіналу.


Команда Ісландії на Євробаченні з українським прапором / Скриншот з відео

На пресконференції одна із сестер гурту (вони усі родичі) заявила, що пісня, яку вони виконують, є особливою, адже вони відчувають таким чином певну спорідненість із українцями.

Ми трішки губимось у великих піснях. Ми мала нація, тому ми теж загублені у Європі. Ми були найбільше сфокусовані на тому, аби подати меседж та надію для людей, які страждають та не є вільними, які проходять важкі часи, як в Україні. І даємо надію всім нам, хто боровся, і ми не повинні здаватися, ми повинні триматись разом. Також ми маємо голосно говорити про Україну і не дозволяти ЗМІ нормалізувати війну,
– сказала вокалістка.


Гурт Systur на пресконференції згадав про Україну / Скриншот з відео

Литва

Попвиконавиця з Литви Моніка Любінайте нещодавно спілкувалась з нами на 24 каналі та розповіла, що усім серцем хвилюється за Україну. Тому після свого виступу у першому півфіналі вона розмістилась у "грін-румі" з командою, де, окрім прапорів своєї країни, мала у руках український стяг.


Моніка Лю з українським прапором у залі очікування / Скриншот з відео

На пресконференції після музичного шоу Моніка Лю теж згадала зокрема про Україну

Я хочу сказати ще одну важливу річ. Я дуже хочу, щоб кожний з вас не забував про війну в Україні, підтримував їх, віддавав гроші на благочинність. Гроші є важливими, але й увага є не менш важливою. Робіть це, будь ласка, вони потребують нас. Слава Україні! Героям Слава!,
– закликала Моніка Лю.

Латвія

Друзі з Латвії – Citi Zēni, з якими 24 канал також поспілкувався напередодні першого півфіналу – підтримали Україну великим синьо-жовтим стягом у "грін-румі".


Латвійський гурт підтримав Україну / Скриншот з відео

Україна щиро дякує за підтримку друзів у Європі!