"Емоційну реакцію на скандал довкола "Файного міста" Сергій Надал оприлюднив на особистих сторінках в соціальних мережах. Він завив, що категорично проти проведення антихристиянських заходів у Тернополі.

Важливо "Пропаганда богохульства та окультизму": у мережі скаржаться на фестиваль "Файне місто"

Неприпустимо, щоб добре ім'я файного міста очорняли поганськими месами,
– написав Сергій Надал.

Він пообіцяв з'ясувати ситуацію – провести розмову з керівництвом "Файного міста" за участі правоохоронних органів. Ба більше, мер Тернополя звернувся до організаторів музичного фестивалю з вимогою "вибачитися перед тернополянами за антихристиянські дії".

Наразі Сергій Надал бачить два варіанти подальшої долі "Файного міста":

  • або організатори зобов'язуються проводити фестиваль без антихристиянських гуртів, символів і російських артистів;
  • або захід не проводитимуть взагалі.

"Наше місто Тернопіль славиться своїми християнськими цінностями, сімейними традиціями. Ми не дозволимо плюндрувати, паплюжити, насміхатися над нашою релігією", – додав Сергій Надал.

У коментарях до допису Сергія Надала розгорнулась справжня дискусія. Не всі користувачі фейсбуку поділяють позицію мера.

Одні наголошують, що міській раді варто було б заздалегідь поцікавитися програмою фестивалю, а не "махати кулаками після бійки". Інші ж стверджують, що мер Тернополя не може притягнути до відповідальності організаторів "Файного міста":

  • "На якій підставі буде проводитися розмова за участі правоохоронних органів? На фесті були правоохоронні органи та поліція. Вони мали б миттєво реагувати на порушення законодавства чи злочини";
  • "Закон щось говорить про заборону якихось вірувань? Яка стаття?";
  • "За участі правоохоронних органів", бо що? У нас тепер релігійні погляди чи їх відсутність є протизаконними?";
  • "Меру треба було б прочитати Конституцію. І жити по ній";
  • "Там не порушили ні одного закону, а от мер не відділяє релігію від влади, чим порушує закон".

Скандал з фестивалем "Файне місто"

Обурення громадськості викликав виступ польського гурту Batushka, який відбувся з елементами церковних і літургійних обрядів. Зокрема, учасники колективу вийшли на сцену в чорних рясах.

У соціальних мережах номер назвали "богохульством та порушенням прав почуттів вірних християн". Представники "Файного міста" видалили з фейсбук-сторінки фото з виступу Batushka, але дали офіційний коментар щодо ситуації.