У перекладі на українську мову платівка Джамали так і називається – Крим. У ній ожила кримськотатарська фольклорна спадщина, адже пісні шукали від Керчі до Ак'яру, від Ялти до Джанкою.

Слухайте також З феєрверками в Києві: The Hardkiss випустив трек Festival, який пробирає до мурах

Джамала випустила альбом кримськотатарських пісень

Цікаво, що до роботи над Qirim долучилося понад 80 музикантів, а сам проєкт формувався десятиліттями. На початку повномасштабного вторгнення Росії, коли альбом уже зводили, його доля була під питанням – він залишився під обстрілами в Київській області. Тобто платівка могла ніколи не побачити світ.

Боротьба за правду ніколи не була простою справою. Напевне, саме тому робота над Qırım тривала роки мого життя. Цим альбомом я втілила свою велику мрію – показати всьому світу, що попри будь-які спроби переписати історію Криму ми не дамо забути правду. А вона ж криється саме у фольклорі, у цих неймовірних сюжетних лініях, які розкривають перед нами щоденники Qırım,
– прокоментувала сама Джамала.

Цікаво, що презентація альбому відбудеться 5 травня в Національній опері в Києві спільно з Національним симфонічним оркестром України. Згодом платівка вперше прозвучить наживо в Ліверпулі, з радіооркестром BBC Philharmonic Orchestra. Це відбудеться 11 травня, перед показом другого півфіналу Євробачення-2023.

  • Нагадаємо, що в Ліверпуль Джамала їде не лише для презентації альбому Qirim, а й для того, щоб заспівати у фіналі Євробачення-2023. Вона вийде на сцену разом з представниками України попередніх років – Тіною Кароль, Вєркою Сердючкою та Go_A. Їхній номер відбудеться під час Параду прапорів і стане "симбіозом британської та української музики".