Нагадаємо, що сестри-близнючки Марія та Анна Опанасюк ще у 2019 році не могли дати чіткої відповіді на запитання "Чий Крим?". Крім того відомо, що їхні батьки працювали на російську "владу" анексованого півострова.

До теми Олена Зеленська в лідерах: журнал Time назвав 100 найвпливовіших людей року

Зараз артистки публікують в соцмережах фото із захисниками України, тримаючи в руках синьо-жовтий прапор.

Журналістка Зоя Казанжи у соцмережі пояснила, чому вважає Анну та Марію колаборантками:

  • Під час нацвідбору на Євробачення-2019 фіналістки Анна і Марія Опанасюк не змогли чітко відповісти на питання про те, чий Крим.
  • Співачки також відмовилися відповісти на питання, чи відбулася окупація півострова Росією. Вони також не відповіли на питання про те, чи потрібна кримськотатарська автономія.
  • Журналістка нагадала, що Лариса Опанасюк, мама Анни та Марії, працювала на окупантів "заступником голови Ради міністрів Республіки Крим", а тому несе відповідальність за всі арешти та смерті у захопленому росіянами Криму. Нині жінка обіймає іншу посаду.

І от вони вже викачуються по військовим частинам, дають концерти, фоткаються з нашими військовими, навіть не заблюривши обличчя. І от вже їм несамовито дякують, що "співачки підіймають бойовий дух,
– написала Казанжи.

Дівчата опулікували відео в соцмережі, у якому пояснили свою позицію щодо війни. За їх словами, досі є люди, які називають нас зрадницями та проросійськими співачками, попри те, що вони дають концерти для ЗСУ, поранених та переселенців. Співачки повідомили, що після одного з таких концертів почалася нова хвиля негативу та хейт у наш бік.

Хочемо сказати, що з початку повномасштабного вторгнення ми одразу на 200 відсотків підтримали Україну, ми засудили російську агресію та даємо безліч благодійних концертів по всій країні для дітей, переселенців, поранених, військових. Ось наша позиція,
– заявили Анна-Марія.

"Ми хочемо зараз сказати, як ми насправді думаємо: Крим – це Україна, інакше бути не може. Крим був, є і буде українським. Ми народилися в Україні, це наша батьківщина. І якби ми мали інші погляди, ми, напевно, були б вже не тут", – пояснили артистки.

На їх думку, вони завжди доводили, що Крим – це Україна, бо нібито вже більше 10 років співають українською.

Анна та Марія Опанасюк також відповіли на закиди про те, що їхні батьки живуть в Криму та працюють з окупантами.

Ми не маємо відповідати за своїх батьків, це окремі люди, в них своє життя. Ми дорослі, в нас своє життя. І ми відповідаємо лише за власні вчинки,
– заявили артистки.

В кінці відео в артисток виступили сльози на очах. "Не треба робити з нас монстрів. Для нас ця війна така ж болюча, як для кожного українця. І ми робимо все на своєму місці для прискорення перемоги", – додали вони.

До слова, нещодавно блогерка Анна Алхім в інтерв'ю з усмішкою заявила, що слухає російську музику на стрімінгових платформах, спонсоруючи окупанта. Водночас українці обурилися позицією інфлюенсерки, яка нібито донатить на ЗСУ.