У Латвії відбувся ювілейний 150 хоровий фестиваль "Свято пісні". На гучний захід запросили іноземний колектив – Львівську національну академічну хорову капелу "Дударик".

Дивіться також Подобається їхня енергія, – Володимир Зеленський розповів про свою улюблену музику

"Дударик" на фестивалі у Латвії

Український колектив у Ризі виконав Гімн України та вразив кількістю хористів – їх було 15 тисяч. Тому невипадково, що єдиним закордонним колективом на фестивалі став саме "Дударик".

До фестивалю прикута увага усієї Латвії й світової громадськості впродовж цілого тижня. І головним цьогорічним висловом (меседжем) є декларація підтримки українського народу у боротьбі за незалежність і за саме існування. В такий спосіб Латвія промовляє до цілого цивілізованого світу – Перемога буде за Україною!
– поділився керівник та диригент Дмитро Кацал.

"Дударик" – Гімн України: дивіться відео онлайн

Латвійський фестиваль вважається однією з найбільших хорових подій у світі, це важлива подія у латиській культурі й суспільному житті. На заході можна почути шедеври усної й нематеріальної спадщини людства.

Вселатвійське свято пісні й танцю проводиться з 1873 року, як правило, кожні п'ять років. Одночасно на фестивалі збираються понад 40 тисяч виконавців!

Як правило в репертуарі фестивалю – народні та класичні хорові пісні, які виконувалися акапельно, проте, останнім часом, сучасні популярні пісні були теж включені в репертуар.


"Дударик" на фестивалі / Фото пресслужби