Один з представників покоління шістдесятників Дмитро Павличко залишив по собі незмірний слід і завжди житиме в пісні "Два кольори". Він написав її за пів години на з'їзді комсомолу, коли побачив чорну з червоними трояндами хустку на плечах однієї науковиці. В УРСР її називали "гімном націоналістів", але композицію все ж відстояли. Хто та як переспівував "Два кольори" за майже 60 років, далі в матеріалі 24 Каналу.

Читайте також Було за честь, – Тіна Кароль показала, як співала "Два кольори" покійного Дмитра Павличка

Хто переспівав легендарні "Два кольори" Дмитра Павличка

Першим "Два кольори" публічно виконав український оперний співак Анатолій Мокренко на художній раді Українського радіо. Однак тоді її не дозволили записати, бо в червоному та чорному бачили революційний прапор УПА.

Анатолій Мокренко – "Два кольори": слухайте пісню онлайн

Дмитро Павличко та автор музики Олександр Білаш отримували вказівки "зверху" переписати пісню, але на поступки не пішли. Так, у листопаді 1964 року вона прозвучала на радіо у виконанні Дмитра Гнатюка. Саме його голосом світ почув "Два кольори".

Дмитро Гнатюк – "Два кольори": слухайте пісню онлайн

Після цього композиція "Два кольори" розлетілася світом. Наприкінці 80-х її заспівала українська діва Квітка Цісик, яка народилася та виросла у США.

Сам Дмитро Павличко коментував, що "з наших виконавців ніхто так не передав задуму авторів, як вона, співала не лише голосом, а й духом своїм". Її бездоганний вокал він порівнював з гірським повітрям чи джерельною водицею.

Квітка Цісик – "Два кольори": слухайте пісню онлайн

Слідом за Квіткою Цісик "Два кольори" прозвучала у виконанні Василя Зінкевича.

Василь Зінкевич – "Два кольори": слухайте пісню онлайн

Цікаво, що Олег Скрипка теж у цьому списку, але йому довелося просити вибачення перед родиною композитора Олександра Білаша. Річ у тому, що 2021 року лідер гурту "ВВ" переклав "Два кольори" англійською, змінив аранжування та зняв зухвалий кліп з напівоголеними дівчатами. Усе це без дозволу спадкоємців, які мають авторські права на мелодію.

Я не хотів образити почуття до великого композитора Олександра Білаша. Я вибачаюся. Будемо ситуацію урегульовувати законним чином… Моє бажання було прославити цей твір. І я зробив своє бачення,
– виправдовувася музикант.

У відповідь на це донька Білаша заявила, що "не треба такого переосмислення, не треба такого осучаснення", бо такої популяризації твори її батька не потребують.

Олег Скрипка – Two Colors: дивіться відео онлайн

"Два кольори" також переспівували Оксана Муха, Надя Дорофєєва у дуеті з переможцем 11 сезону "Голосу країни" Сергієм Лазановським, Віктор Павлік, Злата Огнєвіч та інші.

Оксана Муха – "Два кольори": дивіться відео онлайн

Надя Дорофєєва та Сергій Лазановський – "Два кольори": дивіться відео онлайн

Віктор Павлік – "Два кольори": дивіться відео онлайн

Злата Огнєвіч – "Два кольори": дивіться відео онлайн