Нагадаємо, що 26 квітня 1986 року на Чорнобильській атомній електростанції вибухнув четвертий енергоблок. Тоді сталася чи не найбільша техногенна катастрофа людства. Цього дня відзначають 37 річницю трагедії на ЧАЕС, передає 24 Канал.

До теми Ми ще дуже далеко до перемоги, – Хливнюк з "Бумбоксу" висловився про ситуацію на фронті

Олена Зеленська

Преша леді не змогла не пригадати ті моторошні події, проте вона поєднала їх з війною в Україні. Вона заявила, що тепер світлини з порожіми та моторошніми шкільними класами, залишені дитячі іграшки асоціюються не лише з Чорнобильською трагедією.

Сьогодні аварії на ЧАЕС виповнюється 37 років. Але, як і 37 років тому, світ у небезпеці, бо Росія не соромиться використовувати ядерний шантаж та обстрілювати наші атомні станції. Ці фото, зроблені вже не в Чорнобильській зоні, а в українських регіонах, які постійно спустошує агресор. Це свідчення того, що російська агресія є загрозою для всього людства, і наше спільне зі світом завдання – зупинити ворога, зупинити катастрофу,
– написала вона.

Світлана Тарабарова

Українська співачка теж пригадала ті моторошні події. За її словами, українці стали звикати до болю.

"Щоденні хвилини мовчання… Щоденні втрати найкращих… Все зараз тільки заради перемоги, а решта відходить на другий план. Проте мусимо пам'ятати всі етапи нашої історії, яка нажаль має аж занадто сумних дат… Сьогодні ми згадуємо ще одну трагічну дату – річницю Чорнобильської трагедії", – написала артистка

Вона вшанувала пам'ять тих, хто своїм життям врятував мільйони, хто вимушений був покинути домівки.

Але не забудемо і режим, який до останнього приховував правду і наражав на смертельну небезпеку простих людей. Кажуть що торік "рудий ліс" помстився їх нащадкам… Ми точно їм цього не пробачимо,
– заявила Тарабарова.

Святослав Вакачук

Співак наголосив, що майже рік тому він був на той момент звільненому від окупантів Чорнобилі.

"Рудий ліс" ще мав свіжі сліди перебування росіян. Співробітники станції розповідали і про весь час окупації, роботу в тих умовах, і про те, як вони приймали в перші години 24 лютого рішення залишитись і виконувати свої робочі задачі попри все. А я слухав і думав, що, як і понад 35 років тому, люди честі, люди справи, люди, що залишаються вірними обов'язку, знову рятують всіх нас,
– написав Вакарчук.

Він висловив подяку всім, хто у 1986-му став ліквідатором і рятівником, поклав своє здоров'я. "І давайте згадаємо всіх тих, хто постраждав, хто загинув", – попросив Святослав.

Ольга Сумська

Зірка нагадала шанувальникам у соцмерережах, що сьогодні 37 річниця найбільшої ядерної катастрофи ХХ століття – Чорнобильської трагедії. Вона зазначила, що Україна вшановує подвиг ліквідаторів – Героїв, які ціною власного життя захищали людство.

Акторка пригадала, що у 1986 році навчалася на 4 курсі театрального.

Жодної інформації про жахливу катастрофу по телебаченню ,окрім цієї брехні на відео! Про все дізнавались від людей,які евакуювались і виїжджали з того регіону нескінченною чергою автобусів…Сльози, біль, розпач… Світла пам’ять героям-ліквідаторам. Дякуємо за життя,
– написала Сумська.

Андрій Бердяков

Український ведучий у інстаграм-сторіс пригадав Чорнобильську катастрофу. Він наголосив, що сьогодні росія використовує Запорізьку АЕС для базуванння своєї армії.

"Світ має запобігти схожим трагедія, щоб цього (Чорнобильської катастрофи – 24 Канал) не сталося знову", – написав Бєдняков.


Андрій Бєдняков пригадав Чорнобильську катастрофу / Скриншот його інстаграм-сторіс

Надя Дорофєєва

Співачка зізналася, що цієї ночі їй приснилася радіація. За її словами, вона намагалася з сім'єю врятуватися.

"Кудись біжу (в сні – 24 Канал), шукаю аптеки, де продають таблетки від радіації… Як же я здивувалася, коли дізналася, що саме сьогодні річниця трагедії", – написала Дорофєєва.


Дорофєєва про Чорнобильську трагедію / Фото з її інстаграм-сторіс

Інші українські артисти теж відреагували на Чорнобильську катастрофу. У своїх соцмережах вони опублікувлаи фото чи перепостили відео про трагедію.

Як українські артисти реагують на Чорнобильську катастрофу / Фото з інстаграм-сторіс

Нагадаємо, що минулого року, через 36 років після трагедії, Москва створила нову загрозу. Загарбники вдерлись на українську територію та окупували Прип'ять й ЧАЕС. З 5 ранку 24 лютого 2022 року Чорнобильська зона здригнулася від залпів агресора по прикордонних та митних пунктах пропуску.

Російські військові утримували в заручниках персонал станції та рили окопи в Рудому лісі, що вкрай небезпечно для них самих. Але вже 31 березня росіяни залишили ЧАЕС і двома колонами вирушили в бік Білорусі. З собою загарбники захопили комп’ютери, чайники, кавоварки, контейнери з майном.