6 квітня на фронті загинув музикант, художник і скульптор Антон Дербілов з позивним "Патрік". Прощання з ним пройшло у Харкові через 6 днів, повідомляє 24 Канал.

Дивіться також Потрібно бачити і знати: Осадча, Джамала й інші закликають світ до дій після відео зі стратою

На прощанні зібралися побратими та друзі, рідні – дружина та доньки. Митця та захисника поховали на Алеї Героїв.

Тато завжди знав, що сказати. Завжди був впевнений у собі, у нас. Він лев, гордий лев. Всі ми знаємо: не було нічого, що він би любив більше за нас і за свій дім, який він захищав і захистив,
– поділилась донька загиблого воїна Софія Дербілова.

Що відомо про втрату

Антон Дербілов служив у 5 Слобожанській бригаді Національної гвардії – вступив у лави добровольців ще 24 лютого минулого року. Він з побратимами захищав і звільняв Харківську та Донецьку області. Загинув під час мінометного обстрілу під Кремінною.

Антона Дербілова знають у багатьох країнах не як захисника, а як автора мініатюрних скульптур. Він з дружиною створив фігурки козаків армії Богдана Хмельницького. Також захисник грав у гурті Alcohol Ukulele, танцював фламенко. Вже бувши на передовій, він знявся у кліпі про Харків.

Ще за життя Антона Дербілова нагородили відзнаками "За хоробрість у бою", "Незламним героям російсько-української війни" та за "Доблесну службу".