У Великій Британії готуються до похорону Єлизавети II, що відбудеться у понеділок, 19 вересня. Цей день в країні буде вихідним, але це не єдині зміни.

До слова Думали, що ти будеш завжди, – принцеси Євгенія та Беатріс про втрату бабусі Єлизавети II

Чому скасовують польоти в Лондон

Лондонський аеропорт Хітроу повідомив, що чимало рейсів будуть скасовані. Це роблять для того, щоб "забезпечити тишу" у місті у день прощання з королевою.

Зокрема, близько 30 хвилин близько 12 години над Лондоном не літатимуть літаки. У цей час проходитимуть хвилини мовчання, щоб вшанувати відхід Єлизавети II.

"Хітроу та авіакомпанії підтримують церемоніальні аспекти державних похоронів Її Величності Королеви Єлизавети II у Вестмінстерському абатстві та церемонію у Віндзорському замку в понеділок. На знак поваги, операції до та з аеропорту будуть залежати від відповідних змін, щоб уникнути шуму у певних місцях у певний час", – повідомили представники аеропорту.

Найбільше постраждала компанія British Airways – там скасували близько 100 польотів. Загалом в аеропорту скасували близько 15% від усіх рейсів.

Як відбуватиметься похорон Єлизавети II

  • Похорон королеви буде державним і розпочнеться о 11:00 за лондонським часом (о 13:00 – за київським). Церемонія почнеться у Вестмінстерському абатстві, де відбудеться служба.
  • Потім труну з тілом Її Величності перевезуть до Віндзорського замку. Там пройде ще одна урочиста служба похорону, яку проведе архієпископ Кентерберійський.
  • Служба відбудеться у каплиці Святого Георгія. Після неї труну з тілом королеви опустять у Королівський склеп, а згодом поховають у сімейній каплиці короля Георга VI. Більше про це читайте тут.