Є от такі пісні, які більше нагадують міф, казку, хай навіть страшну і болісну, але сильну і про твій народ. За останні два роки безліч українських гуртів - від флагманів нашої сцени до нікому не відомих колектив - записували пісні "під війну". Можливо більшість із цих музикантів робили це щиро, але від того краще це не сприймалось.

"Зима" від "Плесо" - це пісня не "під війну", а саме про "війну". І тут теж варто сказати, що ви не почуєте, ані псевдо-героїчного популізму, ані шаблонних фраз на злобу дня. Тут йдеться про глибший конфлікт. Хай навіть образ ворога більш, ніж очевидний, стилістично пісня написана так, що якби не було вивіски "Плесо" я б подумала, що це народна пісня.

І цікаве спостереження – після першого дня релізу "Зими", в мережі про неї відгукуються як і молода аудиторія групи (сама булла свідком позитивної реакції публіки, коли чула пісню на нещодавньому концерті), так і аудиторія тим, кому за 40 років, а то й за 60. Мабуть, це зайвий доказ того, що групі вдалося зачепити щось сильнее і важливе в кожному із нас - те, що зрозуміє кожен, хто народився на цій землі.

Тішить, що серед нас є такі талановиті люди, а головне не байдужі.

Гурт "Плесо" виник на уламках колективу Dalai Lama у 2014 році. Сьогоднішній склад учасників бенду є таким: Олександр Васецький (вокал), Назар Гайдучик (гітара), Ігор Дзіндзьо (гітара), Олексій Петелько (бас), Ігор Стахів (барабани).

Читайте також: Музичний підсумок 2014 року: українське експериментальне