Ще 17 серпня 2020 року Володимир Зеленський посмертно присвятив музикантові та лідеру гурту "Скрябін" звання Героя України. Через рік, 4 жовтня, орден Держави президент передав родині артиста.

Читайте також На шоу до Дня Незалежності "заспівав" Андрій Кузьменко: щемливий виступ "Скрябіна"

Президент передав орден Держави родині Кузьменка

Президент України зустрівся з батьком Андрія Кузьменка, Віктором, мамою Ольгою, вдовою Світланою Бабійчук та донькою Марією-Барбарою.


Зеленський з близькими Кузьменка / Фото ОП

Нагороду загиблого співака Зеленський передав його батькові. Він підкреслив, що Андрій Кузьменко досі живий завдяки легендарним пісням.

Я прекрасно знав Андрія, ми багато разів зустрічалися. Він був дуже крутим хлопцем. Люди люблять його пісні, він живе у своїй творчості,
– сказав глава держави.

Натомість Віктор Кузьменко висловив вдячність президентові за пам'ять про Андрія. "Дякую вам за добру пам'ять про нашого сина Кузьму Скрябіна. Бажаю вам міцного здоров’я та наснаги у вашій державницькій роботі", – поділився батько артиста.


Зеленський передав батькові Кузьменка орден Держави / Фото ОП

Загибель Андрія Кузьменка

  • 2 лютого 2015 року близько 8:20 музикант потрапив у дорожньо-транспортну пригоду. Вона сталась поблизу села Лозоватка в Дніпропетровській області. Позашляховик, за кермом якого перебував Кузьма, та молоковоз зіткнулися. Від отриманих травм лідер гурту "Скрябін" загинув на місці аварії.
  • Прощання з легендарним виконавцем відбулося в Преображенській церкві, що у Львові. Андрія Кузьменка поховали на Брюховицькому кладовищі (біля Львова) у родинному склепі Кузьменків.
  • 17 серпня 2020 року, у день народження співака, Володимир Зеленський підписав наказ про присвоєння йому звання Героя України. Тоді президент наголосив, що ми завжди будемо пам'ятати захисника країни, що регулярно їздив на схід та творив особливі композиції для всіх українців.