Чимало українських жінок зараз перебувають за кордоном. Втікаючи від війни, вони не припиняють думати про власне навчання та навчання дітей. Бо для українців надзвичайно важлива освіта.

Читайте також Дуже страшно звикати, – Зеленська розповіла британцям, чого не повинен допустити світ

Більша частина українських жінок має вищу освіту. 80 відсотків наших учителів і медиків – саме жінки. Майже 50 відсотків наших підприємців – жінки. Отже, до Європи їдуть активні та освічені жінки, які звикли давати собі раду, мали роботу або навіть бізнес. Для них бути біженками без дому та власності – незвично. Водночас вони – мами й несуть відповідальність за дітей, намагаються вивезти їх у безпечне місце. Одне іншому не заважає,
– сказала Олена Зеленська.

Перша леді зауважила, що, приїхавши в чужу країну, перше, що запитують українські жінки: "Де тут школа?". Освіту дуже цінують в Україні й навіть війна не може змінити це. Старші жінки рідше бували за кордоном, у молоді більше можливостей, однак й вони не припиняють навчатися. Кожному поколінню українських жінок доводить ставати ще сильнішими. Зараз серед українок, які виїхали за кордон, є дуже багато волонтерів різного віку – від 20 до 80 років.

Бо й літні люди роблять свій внесок. Ось такі українки,
– наголосила дружина президента.


Олена Зеленська дала інтерв'ю ELLE Poland / Фото Офісу Президента

Зауважимо, Олена Зеленська часто спілкується з іноземними журналістами. Вона відкрита до спілкування, намагається донести світові правду про війну та розповісти про українців, які щодня наближають країну до перемоги.