Про це український продюсер Яна Прядко розповіла під час прес-конференції на тему: "Підсумки "Євробачення-2017": чи вдалося провести конкурс на належному рівні?" у вівторок, 16 травня.
Прядко відзначила, що підготовка номеру відбувається не день, тиждень чи місяць до самого ефіру, а впродовж кількох місяців. Гроші йдуть на покриття витрат балету, музикантів, хореографів, художників по костюмах, перукарів, візажистів та інших людей. Усі ці гроші артисти витрачають на продакшн своїх номерів. Продюсер наголосила, що це безготівкові гроші, з яких були сплачені всі податки. Тобто це не є та чиста сума, яку отримують артисти.
Читайте також: Євробачення-2017: на що пішли шалені суми
Крім того, за її словами, артисти – це рупор країни для інших держав. Наші артисти, говорить вона, презентували різні напрямки сучасної культури: Джамала, як переможниця Євробачення-2016, Руслана, як перша переможниця Євробачення в 2004 році, Onuka, як сучасна виконавиця, яка змогла зміксувати наоний оркестр з сучасним аранжуванням, MONATIK, який заспівав англомовну версію своєї пісні. Все це отримало величезний відгук у європейських та світових ЗМІ, додала Прядко.
Нагадаємо, навколо гонорарів за виступи на Євробаченні-2017 українських співачок Джамали, Руслани та Onuka розгорівся скандал. Зокрема, у системі Рrozorro оприлюднили дані про закупівлі послуг цих трьох українських співачок у фінальній частині Євробачення-2017 на загальну суму в 1,58 мільйона гривень. Ця звістка викликала обурення в частини суспільства. Згодом цю резонансну інформацію пояснив креативний директор Євробачення Сергій Проскурня.