На початку листопада Євген склав іспит з української мови, щоб отримати громадянство України. Тепер він чекає, коли Зеленський погодить його запит на отримання громадянства. Документ має надійти президенту від міністра культури Олександра Ткаченка.

До слова Сморигін, який хоче український паспорт, назвав свій бал за іспит з мови: вражаючий результат

Чому Сморигін хоче отримати українське громадянство

Євген зізнався, що раніше отримання українського громадянства не було для нього гострим питанням. У 2014 році, коли почалася війна на Донбасі, Білорусь не була задіяна в цій агресії. Сморигін розумів, що він білорус, а не росіянин. Все змінилося, коли з території Білорусі в бік його будинку полетіли ракети. Тоді актор вирішив, що хоче отримати український паспорт.

Білоруси завжди були братами для українців. Це не просто слова. Я знаю, живу так в Україні білорусом 15 років. І ніколи, жодного разу не чув: "А, ти, білорус…". Ні. Для мене це не було гостре питання. А коли з моєї рідної Білорусі пішли війська та полетіли ракети в мій дім в Україні… Ось це для мене стало гострим питанням,
– сказав Сморигін.

Євген підкреслив, що всі його рідні в Україні – українці. Тому він зробив свій вибір. Дружина та діти Сморигіна мають українське громадянство. Саме у нашій країні актор знайшов кохання, побудував не лише кар'єру, а й сім'ю.

Що відомо про Євгена Сморигіна

Євген Сморигін – український та білоруський актор, телеведучий, сценарист. До 2005 року він жив у Мінську. Згодом переїхав в Київ, де побудував кар'єру на телебаченні. Зокрема, відомий глядачам ролями в проєктах "Дизель Студіо".

Дружина Євгена Лідія – українка. Подружжя виховує трьох дітей. Батьки та старший брат Євгена живуть у Білорусі. Актор розповідав, що міг змінити громадянство за прискореною процедурою, оскільки його дружина та діти – українці. Але для цього потрібно було оформляти документи в Білорусі. Сморигін розуміє – якщо поїде зараз в Білорусь, то може звідти не повернутися. Тому він склав іспит з української мови та чекає, коли Володимир Зеленський розгляне питання щодо надання йому українського громадянства.