На вирок у справі Джорджа Флойда чекали мільйони людей включно із зірками. Рух #BlackLivesMatter у 2020 році підтримало чимало знаменитостей, тому не й дивно, що вони так активно прокоментували вердикт судді 21 квітня.

Варто знати У США ексофіцера Шовіна визнали винним у вбивстві Джорджа Флойда

Опра Вінфрі

"Яке полегшення. Я плакала від радості при оголошенні кожного вироку. Я вдячна свідкам і їхнім показанням. Вдячна Дарнелл Фрейзер. Вдячна кожному присяжному за те, що вони побачили і визнали те, що світ бачив на цій плівці. Слава Богу, по-справжньому!"

Белла Хадід

"Спочивай з миром, Джордже Флойд. Слава Богу сьогодні за справедливість і відповідальність".

Важливо Ніхто не має бути вищим від закону, – Байден про вирок убивці Флойда

Барак Обама і Мішель Обама

"Сьогодні суд присяжних правильно вчинив. Але справжня справедливість вимагає набагато більшого. Ми з Мішель молимося за сім'ю Флойд, і ми підтримуємо всіх тих, хто прагне гарантувати кожному американцеві повну міру справедливості, в якій було відмовлено Джорджу і багатьом іншим".

Вупі Голдберг

"Винен, винен, винен... Ніхто не переміг... Джорджа Флойда вже немає ... І, нарешті, хтось винен... Дерек Шовін".

Керрі Вашингтон

"Винен – вирок. Але ця боротьба за справедливість ще не закінчена. На нас чекає багато роботи. Попереду нас чекає ще одна боротьба. Але зараз, будь ласка, подбайте про себе. І давайте подбаємо один про одного. Молитви і любов до сім'ї Джорджа Флойда".

Люпіта Ніонго

"Полегшення".

Віола Девіс

"Винний! Ось як це повинно відбуватись! А тепер спочивай з миром, Джордже Флойд. Ви і ваша сім'я були виправдані".

Кріс Еванс

"Правосуддя. Послання любові сім'ї і друзям Джорджа Флойда".

Мерая Кері

"Початок ... Маленька частина надії на наше майбутнє. Алілуя!"

Менді Мур

"Винен. Винен. Винен. Слава Богу. Спасибі присяжним за те, що вони зробили свою роботу і дали можливість встановити якусь подобу правосуддя в цій справі. Моліться за Джорджа Флойда і його близьких".

Вбивство Джорджа Флойда: коротко

  • 25 травня поліцейські затримали Джорджа Флойда за те, що він начебто намагався розрахуватися в магазині фальшивим чеком на 20 доларів.
  • Під час затримання один з копів – Дерек Шовін – застосував задушливий прийом, ставши йому коліном на шию. Цей прийом не заборонено у Міннесоті, однак тримати чоловіка понад 5 хвилин у такому положенні не було жодних підстав.
  • Коли Флойд затих і припинив благати про допомогу, поліцейські викликали медиків. Але було вже надто пізно. До лікарні він так і не дожив.
  • 21 квітня Дерека Шовіна засудили до 40 років ув'язнення та визнали винним у вбивстві.