2015 рік — рік, який змінив історію. Сайт "24" підготував серію публікацій про те, яким був цей рік! Згадайте усе найважливіше разом з нами.

Jamala — "Подих"

Дата релізу: 12 жовтня
Жанр: r&b, soul

Головний меседж цієї платівки — пізнай себе, прийди до себе через любов, розлуку, самотність. А якщо раптом ви зневірилися в любові, "Подих" вам лікар прописав. Саме вам я адресую свою заяву: я вірю в кохання!" — написала Джамала на своїй сторінці в Facebook.

Сама співачка характеризує музичний стиль альбому як groovy feelings:

Це коли в одному флаконі змішали ритм-енд-блюз, драм-енд-бейс, даунтемпо, соул, електроніку і фанк, а в кінці додали есенцію з найсильніших почуттів. На цій платівці я набагато більше, ніж на всіх попередніх, впливала на те, як вона буде в підсумку звучати.

Вагоновожаті — "Wasserwaage"

Дата релізу: 22 жовтня
Жанр:electronic, experimental, indie

Як сказав вокаліст гурту Антон Слєпаков:

"Раніше музика була набором звуків. Потім набором стилів. Тепер же — це довгий список тегів і маркерів, асоціацій, як і де ти вперше познайомився з цією музикою. Лірика тут переплітається зі стихійною вуличною торгівлею, а семпли і барабани звучать на міських заходах і спортивних змаганнях. "Вагоновожаті" збираються дуже рідко, але якщо це відбувається, студійний час і багатогодинні експерименти по роботі зі звуком знаходять необхідну форму. У цьому випадку — форму дебютного повноформатного альбому".

5’nizza – "I Believe In You"

Жанр: reggae, hip-hop, funk

Андрій Запорожець: "Після 10 років мовчання ми вирішили, що нам знову є що сказати, а старі пісні, можливо, отримають нове життя та сенс".

Сергій Бабкін:

За 10 років ми, як два окремі елементи, побували в різноманітних експериментальних поєднаннях. Яка хімічна реакція відбудеться цього разу?

Pianoбой – "Take Off"

Дата релізу: 4 грудня
Жанр: piano, instrumental, indie, 00s

"Take Off з англійської – зліт, відрив – це стан, коли людина, птах чи літак концентрує свої найкращі якості, аби подолати сили, що тримають його на землі. Це не завжди вдається, але без відриву не буває польоту. А без польоту життя не має сенсу. Альбом присвячується всім, хто жадає польотів і не боїться падінь", — сказав Дмитро Шуров.

The Maneken – "SALE 30%"

Дата релізу: 8 грудня
Жанр: electronic, funky, house

Євген Філатов, лідер The Maneken:

У сучасному потоці інформації людям дуже важко довго фокусувати увагу на якійсь події. Ти працюєш над платівкою кілька років, потім видаєш її, і через місяць здається, що альбом уже старий. Мені хотілося б, щоб слухачі мали можливість спокійно послухати новий матеріал. Я вклав у нього дуже багато сил і енергії, і тепер збираюся "розтягнути задоволення" – віддавати треки порціями. Це цілком у дусі часу, на мій погляд. Короткі форми завойовують усе більшу популярність, та й сприйняти 5 пісень в один підхід легше, аніж увесь альбом.

Читайте також: "Зима", що проморозить до кісток

Brunettes Shoot Blondes - " Bittersweet" (EP)

Дата релізу: 29 січня
Жанр: indie, brit-pop, electronic, alternative

EP "Bittersweet" – це перший реліз гурту, в який ми вклали масу сил та натхнення. Основну частину записували на студіях Варшави і Києва,
— сказав фронтмен гурту Андрій Ковальов.

Bahroma - "Іпі"

Дата релізу: 13 квітня
Жанр: indie, alternative rock, rock

Фронтмен гурту Bahroma Роман Бахарєв:

"Найсвіжіша композиція з "Іпі" – "Карта Мира". Напевно, саме вона найбільше зображує сьогоденну дійсність, сучасний момент нашого життя. Головний трек, пісня "На Глубине", народжувався найдовше. Для нас було важливим досягти правильного звучання, аби донести прості, але важливі ідеї. Це пісня про трьох китів, на яких тримається світ – про віру, надію та любов. Enjoy!"

Secret Avenue – "Worries"

Дата релізу: 24 листопада
Жанр: indie, new wave, indie-pop, indie-rock, relax

Барабанщик гурту Микола Сікора:

Для нас новий реліз – результат цілого року безперервної роботи у студії та гастролей в умовах божевілля навколишнього світу. Ми спробували зберегти колишній шлях розвитку, але піти від стандартних рішень, що переповнили сучасну незалежну сцену.

Христина Соловій — "Жива вода"

Дата релізу: 22 вересня
Жанр: folk, a cappella

Україна дізналася про Христину Соловій після конкурсу "Голос Країни", де вона заспівала лемківську пісню "Горе долов ходжу". Христина записала перший альбом, зняла два кліпи, хоче записати альбом авторських пісень та готується до свого першого українського турне. Дівчина з Дрогобича стала феноменом української естради: вперше за 10 років після успіху Руслани з її закарпатським альбомом, вона знову зробила українську народну пісню популярною.

Atomic Simao - "Sphyro"

Дата релізу: 4 березня
Жанр: space, rock, psychedelic rock, jam

Atomic Simao відносяться до своєї творчості з легкістю. У них немає менеджера, всіма аспектами вони намагаються займатися, використовуючи внутрішні ресурси. Atomic Simao усвідомлюють, що їхня музика далека від мейнстрімових течій, і шлях у мас-медіа їм практично замовлений. Це їх підштовхує до нестандартних рішень та ідей.

Stepan i Meduza — "Долго объяснять" (EP)

Дата релізу: 22 березня
Жанр: alternative, garage rock, indie, punk, electronic

"Пісні наповнені вигадками і бешкетництвом, абсурдом і сатирою – стиляг нашого часу. Музика Stepan i Meduza – це простими словами розказані історії для зовсім свіжого, завзятого зеленого підлітка, байдужого до телевізора, відкритого до нового і незвичайного", – так звучала рецензія на цих хлопців у 2010 році. Але колектив росте, як і їх вікова аудиторія – тексти залишаються цікавими і приємними, але тепер не завжди веселими, що свідчать про поворот групи в сторону холодного сінті попа і нью вейва.

Cape Cod - "The one" (SP)

Дата релізу: 25 червня
Жанр: 2-step, chillwave, electronic, house, garage

The One – це перший сингл з дебютного альбому київського продюсера Cape Cod. У записі взяв участь вокаліст Constantine (один з кращих молодих українських вокалістів, на думку автора), а сам трек вийшов в стилістиці хаус-ревайвла 90-их.

Мені дуже імпонує сучасний стик хіп-хопу та хаусу. Саме не хіп-хаус, а пришвидшений хіп-хоп біт разом з хаусовими, соуловими та джазовими гармоніями. Сучасне переосмислення всього цього,
— розповів автор проекту Максим Сикаленко.

Слухайте українське, бо воно того варте!