Пити вишневий сік

Наукові дослідження показали, що терпкий вишневий сік скорочує час засипання в середньому на півгодини. Справа в тому, що у вишні дуже багато мелатоніну – гормону, що регулює сон. Бонус: цей гормон уповільнює старіння.

Гладити живіт

Часто важко заснути через напругу, а плавні погладжування допомагають розслабитися. Починайте круговими рухами від пупка, поступово збільшуйте кола, потім навпаки – зменшуйте амплітуду.

Напружувати м'язи

Ще один спосіб розслабити всі м'язи. Сильно напружте пальці на ногах і стопи, розслабте, потім ікри, м'язи стегон, сідниці, живіт і т.д. Позмінна напруга і розслаблення допомагає зняти скутість і повністю розслабити тіло. Якщо не хочеться напружуватися повністю, можете повторювати цю вправу тільки з пальцями ніг, поперемінно напружуючи і розслабляючи їх 7 разів.

Зайнятися сексом

Якщо ви все одно не можете заснути, егоїстично розбудіть свого партнера і займіться сексом. В одній статті Daily Mail стверджують, що серед опитаних жінок одна з шести краще засинає і міцніше спить після сексу.

Цьому є і наукове підтвердження. "Вся справа в гормонах, – пояснює Марк Саралін, професор медицини з Єльської школи, – секс збільшує виробництво окситоцина, гормону, який забезпечує почуття задоволення, зниження тривоги і відчуття спокою поряд з партнером (якщо ви будете засипати разом, спокій забезпечено). Крім того, секс знижує вироблення кортизолу, що також допомагає розслабитися. Так що гормональна обстановка після сексу саме те, щоб заснути".

Провернути день в зворотному порядку

Суть в тому, щоб переглянути день в уяві в зворотному порядку. Наприклад, ви лягли спати і починаєте уявляти, як можна яскравіше, як ви залізли під ковдру, потім як ставили телефон на зарядку, як чистили зуби перед сном, як дивилися фільм і т.д. Якщо вийде, дійдете до самого ранку.

Існує така техніка для продуктивності, "перегляд дня", але коли про неї згадують, відразу попереджають, що дуже важко не заснути, поки згадуєш день. Але дехто стверджує, що це дієвий спосіб від безсоння.

Зробити собі прилад "Соммідор"

У Франції є такий прилад для сну: невеликий світло-блакитний екран, який пульсує в такт з диханням. Потрібно заміряти своє дихання в розслабленому стані, і в будь-якому зручному редакторі відео зробити собі такий ролик: світло-блакитний фон і миготіння під ритм вашого дихання. Потім заливаєте на смартфон або планшет, і готово.

Дивитися фільми

У 1987 році в США зняли фільм "Ліки від безсоння", який до 2006 року залишався в Книзі рекордів Гіннеса найдовшим. У ньому протягом 3 годин 40 хвилин одна людина читає свою поему. Усе. Напевно, він відмінно рятував від безсоння. Якщо не знайдете цей фільм, можна подивитися якийсь радянський документальний фільм: розмірені голоси радянських дикторів відмінно заспокоюють.

Читати книги

Тільки ніяких захоплюючих романів, вибирайте що-небудь наукове, бажано, щоб стиль написання був досить складний, в ньому зустрічалося багато наукової термінології. Тільки не треба в ній розбиратися, лізти в вікіпедію, щоб дізнатися незнайоме слово і по 10 разів перечитувати незрозумілий абзац.

Слухати музику

Деяким допомагає білий шум. Якщо не подобається, можна поставити спеціальні композиції для сну, звуки природи і монотонні композиції. Їх багато на Youtube, з картинками природи або без них. Є навіть цілі добірки музики для сну.

Заспівати

Деякі батьки, які співають своїм дітям колискові, помічають, що спів допомагає заснути не тільки дітям, а й їм самим. Так що спробуйте вибрати спокійну пісню, яку ви добре знаєте, і виконати її в ліжку. Щоб нікого не розбудити, можна навіть пошепки. Крім того, спів допомагає зміцнити м'язи горла, через слабкість яких люди часто хропуть.

Читайте також: Цікаві факти про сон, які вас здивують