У 2015 році Кузьма розбився у Дніпропетровській області при зіткненні свого автомобіля з молоковозом. Травми були несумісні з життям, він загинув під час автокатастрофи. Похорон виконавця відбувся у Львові. На нього прийшли тисячі людей, поховали виконавця на кладовищі у Брюховичах.

З останнього "Не рубай гілку, на якій сидиш": "Антитіла" записав кавер пісні Скрябіна "Чорнобиль форева"

Втрата музиканта була важкою не лише для мільйонів його прихильників. Горювали його матір Ольга Кузьменко, дружина Світлана та донька Барбара, якій на момент смерті батька було 17 років. В одному з інтерв'ю вона розповідала, що практично не пам'ятає того страшного періоду, тому що вживала багато транквілізаторів та антидепресантів. Дівчина отримала великий стрес, через що її спогади повністю заблокувались. Довгий час вона працювала з психологом, аби відновити психічне здоров'я. Лише нещодавно вона знову змогла слухати пісні батька.

2 лютого 2022 року Барбара опублікувала у своїх інстаграм-сторіс архівне фото з батьком, де він підтримує її ще зовсім маленьку. Світлину вона доповнила "емоджі" зі сльозами та розбитим серцем.


Барбара Кузьменко згадала про батька / Фото з інстаграм-сторіс дівчини

Нелегко пережила втрату свого найкращого друга Руслана Лижичко. У ніч на 4 лютого, коли тривали підготування до похорону Андрія, вона та її чоловік Олександр написали нову пісню "Ти ще відкриєш очі" – реквієм-баладу, присвячену Кузьмі.

Я вірю... Я знаю… Ти ще відкриєш очі... Я співаю тобі, як можу, як вмію, серцем… Тебе не обійняти, не побачити, та тебе не забути… Ти у моєму серці…
– зворушливо написала Руслана у своєму фейсбуці 2 лютого 2022 року.

Співачка також додала чорно-біле відео з кадрами, на яких постав Андрій.

Згадати свого близького друга вирішила й Наталка Могилевська, яка разом з ним працювала у шоу "Шанс" на початку 2000-х. Вона опублікувала урирок з концерту, який був присвячений пам'яті Кузьми "Скрябіна".

"Я хотів би сказати дуже багато тобі, моя країно! Молюся за тебе. Твій PERSONAL JESUS. Кузьма. Сумую без тебе, друже!" – написала Могилевська.

Святослава Вакарчук згадав, що не міг одразу повірити у смерть колеги, і лише після кількох дзвінків переконався, що той все-таки загинув. Він разом з батьком ввечері пішов покласти квіти у центрі Львова, де зібрались люди, а наступного дня весь час слухав його музику дорогою до Києва. Того ж дня ввечері і народився його кавер на пісню Кузьми "Мовчати".

Той день я прожив, згадуючи Кузьму. Особливості тому дню додало ще й те, що мій тато, який у той час перебував на реабілітації після лікування, саме був вдома і пішов зі мною на інтерв’ю пам'яті Кузьми. Він сидів поруч зі мною і слухав. Оскільки тато – це теж людина, яка вже пішла з життя, то цей спогад для мене особливо щемливий,
– розповів Вакарчук.

До слова "Той день я прожив, згадуючи Кузьму": що відчував Вакарчук, коли загинув Андрій Кузьменко

Слава Дьомін, український ведучий з "Люкс ФМ" певний час мав можливість спільно попрацювати з Кузьмою, тому залишив у мережі кілька веселих фотографій. Чоловік зізнався, що завжди з усмішкою згадує про напарника.

"Чувак! 7 років без тебе! Але якщо тебе пам'ятають, значить ти живий! Коли згадую тебе, то завжди ржу. Особливо з пісень з матюками, які ти ставив у себе вдома", – написав Дьомін.

Для перегляду усіх фото гортайте праворуч:

Народна артистка України Ірина Білик починала кар'єру у шоу-бізнесі разом з Андрієм. Пліч-о-пліч вони разом виступали на концертах та неабияк здружились. У день його роковин вона написала лаконічне речення в інстаграмі: "Нам завжди тебе не вистачає…"


Ірина Білик згадала про Андрія Кузьменка / Фото з інстаграму артистки

Близький друг та товариш по шоу "Шанс" Ігор Кондратюк наголосив, що пісні Андрія житимуть вічно з його шанувальниками.

7 років тому в цей день почалася відсутність Андрія... RIP. Його пісні житимуть вічно з нами, його шанувальниками. Ось одна з моїх улюблених. Я вже й забув, що її презентація відбулася на фіналі одного з сезонів проєкту "Шанс"…
– написав чоловік і прикріпив архівне відео з розважального шоу.