- Доброго дня, раді Вас вітати в Україні. Ви в Києві вже другий день, тож – які Ваші враження? Чи встигли десь побувати, можливо, щось вже бачили, які враження від українців?

Реджинальд "Філді" Арвізу:
- Так, ми приїхали вчора, встигли трошки прогулятися містом. Останнім часом так добре відпочити нам не часто вдається.

Рей Лузьє:
- Ми звернули увагу на те, що вихідний день став справжнім святом. Усі навколо веселилися, відпочивали. Ми навіть встигли спробувати дещо з національної кухні.

- Ви багато подорожуєте, наскільки гостро відчуваєте різницю культур у різних країнах, чи відображається це на публіці?

Рей Лузьє:

- Так, звісно. Ми живемо у Лос-Анджелесі. І американська публіка зовсім інша, ніж європейська. Щодо нас, часто буває так, що ми приїжджаємо до якогось міста, часу на відпочинок не маємо і бачимо лише дорогу до концертного майданчику, потім сідаємо у автобус і їдемо далі. Тому, цікаво десь бувати, при цьому знайомитись з різними культурами.

- Ви щойно з саунд-чеку, чи українських потужностей достатньо, аби зробити концерт Korn дійсно незабутнім?

Філді:

- Так, ми щойно були на площадці, техніки чудово підготували сцену. Думаю, нам вдасться "запалити" киян своїм драйвом.

Рей Лузьє:

- Ми гратимемо на повну силу, так, як ми це робимо завжди. Залишається лише сподіватися, що у цих подорожах нам колись таки вдасться добре виспатися.

- Зараз Ви знаходитесь у промо-турі на підтримку свого нового альбому "Remember who you are" ("Пам’ятай, хто ти є"). Хто і що має пам’ятати, і чому хтось щось має пам’ятати? Звідки виникла саме така назва платівки?

Філді:

- Навіть не знаю, ми хотіли згадати, якими були, коли лише починали грати музику. Просто виникло бажання повернутися до самих витоків. Тому така і назва. Насправді, нічого особливого.

- Чи взагалі, по-вашому, важливо повертатися до початків. Не робити щось нове, а згадувати те, що давно минуло?

Філді:

- У той час, коли ми працювали над альбомом – це було важливо, саме у ту мить ми потребували такого повернення. Але вже зараз ми працюємо цілком в інших напрямках. Намагаємося робити щось, чого до цього ніколи не робили. І ми такими були завжди. Korn завжди намагається надихатися чимось, що існує саме у цей момент часу. Зараз це, наприклад, робота з DJ. Нещодавно ми презентували нову композицію "Get Up!" ("Вставай"), яка, здається, для нас є зовсім не притаманною. Ніколи не можеш знати напевнене, що тебе чекає далі.

Рей Лузьє:

- Багато музикантів у власній творчості наважуються на експерименти. Але це нове часом є таким собі "олд-скулом", поверненням до початків. Так завжди було і так буде.

- До Вашого виходу на сцену – година. І я звернула увагу - що тут, біля Палацу Спорту вже збирається чимало дівчат. Але Ваша музика – дещо чоловіча, як можете це пояснити?

Філді:

- Правда? Ти бачив когось, бо я – ні. Ми сьогодні більшу частину дня знаходимось тут, готуємось до виступу, тож я навіть не знаю. Можливо, це все ж хлопці?

Рей Лузьє:

- Насправді – не важливо, хто слухає твою музику – хлопці чи дівчата. Ми не пишемо її для когось конкретно. Усе – для людей. І нам подобається, що їм подобається наша робота.

- Багато людей черпають натхнення від Вас та Вашої творчості. А чи є хтось, хто надихає Вас?

Філді:

- Зараз? Зараз я просто у захваті від "dub-step-dj’s". Це те, чого я раніше ніколи не чув. Це цікаво досліджувати, знаходити нові варіанти створення музики, як зробити її насиченою та яскравою.

Рей Лузьє:

- Кожної миті це може бути щось інше, щось нове. Це усе, що відбувається у твоєму житті саме у цей момент. Словами це описати дуже важко, але це саме те, що працює.

- Як ви ставитесь до того, що Вас називають музичними ідолами цілі покоління молодих, так і не дуже молодих музикантів, просто тисячі меломанів...

Філді:

- Я навіть не знаю…

Рей Лузьє:

- Я скажу за нього. Я у гурті трохи більше 4 років, але до того, як стати частиною колективу – я був прихильником цього гурту. Я знаю, що дуже для багатьох ця музика стала доленосною, змінила життя. Багато музикантів рівнялися на Korn, адже ніхто не звучав так, як вони. Тому, я думаю, якби не вони, можливо, музика сьогодні була б зовсім іншою. Хтось колись не надихнувся би, не став музикантом. Тому, напевно, доля істини у цьому є.

Філді:

- Ось він усе сказав.

- Дякую за цікаву розмову! Наостанок, чи можете щось сказати для своїх українських прихильників?

Філді:

- Україно, дякуємо, що ви приймаєте Korn у себе. Минуло вже двадцять років, як ми існуємо, але ще ніколи тут не були. Тому, дійсно раді сюди завітати.

Рей Лузьє:

- Дякуємо за Вашу підтримку, побачимося на наступному концерті!

Розмовляла Юлія Даценко

Телеканал новин "24"