В інтерв'ю 7 березня Меган Маркл вперше розповіла, що вийшла заміж за принца Гаррі за 3 дні до публічної церемонії, яка транслювалась на весь світ. Вона хотіла, аби це було свято лише для них двох.

До теми Відбулося на 3 дні раніше, – Меган Маркл розповіла про таємне весілля з принцом Гаррі

Це було видовище для всього світу. Але ми хотіли, щоб ця церемонія була лише нашою,
– поділилася Маркл.

Тому Меган та Гаррі обмінялися обітницями у своєму задньому дворі, а на таємній церемонії був лише архієпископ Кентерберійський, який і провів її. У свідоцтво про шлюб вказана дата саме того дня.


Таїнство одруження Меган і Гаррі 19 травня 2018 року з архієписком Кентеберійським / Фото Getty Images

Вона в цьому не розбирається, – священник Марк Едвардс

Таке зізнання спровокувало чимало розмов у пресі, тому Марк Едварс, який є священником церкви святого Матвія в Даннінгтоні, графство Йоркшир, і церкви Святого Кутберта в Единбурзі, Шотландія, у розширеному коментарі для The Daily Mail пояснив власне бачення ситуації. Свої думки він навів лише після того, як до нього звернулись представники із Ламбетського палацу – резиденції Джастіна Велбі, архієпископа Кентерберійського, який нібито влаштував таємне весілля Меган і Гаррі. Сам архієпископ від коментарів відмовився.

Джастін не влаштовує приватних весіль. Меган – американка, вона просто все не так зрозуміла. Вона в цьому не розбирається. Джастін віч-на-віч поговорив з парою, але я можу запевнити вас, що ніякого весілля до телетрансляції не було,
– прокоментував Марк Едвардс.

Він додав, що це була не більше ніж приватна бесіда між Джастіном і нареченими. Священник висловив також занепокоєння щодо того, до яких наслідків можуть привести необережні слова Меган:

"Це ставить нас, священників, в скрутне становище щодо того, що являє собою весілля англіканської церкви. Чи обов'язкові свідки, деяка процедура і законність, або тепер це просто приватна домовленість з представниками духовенства? Чи можемо ми тепер проводити приватні весілля без свідків у звичайних садах? ... Під час карантину до мене зверталися люди з питанням, чи можуть вони влаштувати приватні весілля, і мені доводилося пояснювати, що це не буде вважатися законним весіллям і не буде відповідати канонам церкви", – пояснив священник Марк Едвардс.

Варто прочитати Королівські весілля Великої Британії: від Єлизавети II до принцеси Беатріс


Весілля Меган Маркл і принца Гаррі / Фото Getty Images

Що відомо про весілля Меган Маркл і принца Гаррі?

  • Грандіозне свято відбулось 19 травня 2018 року у Лондоні, в каплиці Святого Георгія на території Віндзорського замку.
  • Весілля відбулось згідно з усіма королівськими традиціями: пара мала таїнство шлюбу у церкві, згодом відправилась автівкою серед натовп людей, вітаючись з ними, потім відбулась святкова фотосесія із королівською сім'єю та прийом, а ввечері пару чекала приватна вечірка у колі друзів.
  • Для весілля Меган Маркл обрала сукню дизайнерки Клер Вейт Келлер, а вечірній образ – від Stella McCartney. Вона також мала дивовижний 5-метровий шлейф, на якому були вишиті символи 53-х країн Співдружності. Весільну фату доповнювала тіара Bandeau, в якій центральна брошка-квітка належала бабусі королеви Єлизавети II – королеві Мері.