Свій спіч Світлана Лобода розпочала з того, що 2014 року її кар'єра стрімко пішла вгору, тож вона стала популярною не лише в Україні, а в усіх пострадянських країнах – "Казахстані, Вірменії, Грузії, Прибалтиці". Свою найбільшу годувальницю Росію співачка не згадала, а натомість поскаржилася, що останні дев'ять місяців та намагається її очорнити.

До теми Вистачило ненадовго: Світлана Лобода знову випустила російський трек "Города"

Лободу цькують російські пропагандисти

24 лютого, коли я активно почала висловлювати свою позицію, включилися російські пропагандисти. Вони працюють щодня, випускають велику кількість статей про мене. Це все нагадує сплановану акцію очорнити, принизити, образити. Усі факти, які вони перераховують, неправдиві,
– заявила Світлана Лобода.

Ексгастролерка каже, що через "дезінформацію в інтернеті" у Мінкульті Литви "не розібрались у питанні" й оголосили, що вона може стати небажаною персоною. Як з'ясувалося, її адвокати надіслали офіційного листа з проханням пояснити, що саме викликає сумніви в позиції Лободи. "Наступного дня ми отримали офіційну відповідь від Міністерства культури про те, що до нас питань жодних немає", – наголосила артистка.

Якщо з Мінкультом Світлана Лобода розібралася, то на концертний майданчик Compensa подаватиме до суду. Їй незаконно заборонили зіграти там сольник, тож команді всього за чотири дні довелося переносити захід в інший зал у Вільнюсі.

Світлана Лобода нагадала, що не їздила в окупований Крим

На пресконференції Лобода також розповіла, що вже пів року їздить світом з благодійним туром, щоб зібрати гроші на відбудову рідного Ірпеня. Крім того, на концертах вона "доносить людям, що переживає Україна, чому відбулася війна в Україні, і хто є винним у цій війні". Свій патріотизм вона чомусь вирішила підкріпити тим, що не була в Криму після 2014 року.

Я громадянка України, у мене було та залишається лише одне громадянство і один паспорт – український. Після окупації Криму з 2014 року я не була в Криму,
– додала Світлана Лобода в підписі.

  • Нагадаємо, ще 23 листопада, після того, як "у литовському суспільстві виникли питання про майбутні концерти неоднозначно оціненої української співачки", МЗС Литви повідомило, що Лободу занесуть до списку персон нон грата. Їй мали б заборонити в'їзд, щоб зірвати благодійний тур.
  • Уже 25 листопада Світлана Лобода відповіла на чутки – назвала їх "черговим вкидом і чорним піаром". Вона заявила, що жодної офіційної заборони на її в'їзд до Литви немає, тож концерти на підтримку України відбудуться.
  • Врешті решт Міністерство закордонних справ Литви не знайшло об'єктивних підстав, щоб оголосити співачку персоною нон грата, однак замість чотирьох запланованих концертів у Лободи відбувся один – у Вільнюсі.