30 років – саме стільки прожив у Львові Франц Ксавер Моцарт. За цей час, надихаючись українськими народними піснями, він встиг написати близько 30 творів. 2 з них експонують на виставці у Львівському Палаці Потоцьких.

Тим часом, керівник бібліотеки "Моцартіана", що з Зальцбурга , вже встиг знайти у фондах львівської музакадемії цікаві речі Франца. Ідея провести цей фестиваль належить Оксані Линів. Свою мрію жінка виношувала 4 роки. Українка диригує у Баварській державній опері і філармонійним оркестром у Ґраці.

Читайте також: Кузьмі було б 49: як живе пам'ять про нього

Жінка вирішила концертом у Львівській "Опері" відкрити Україні незнаного Моцарта – як автора складного твору для солістів, хору і оркестру.

Кантата "Перший весняний день" була написана у Львові. Для заснованого ним львівського товариства. І прозвучала тільки один раз: на закритому концерті-святі у баронеси Кавалькабо на прийнятті,
– розповіла засновниця і арт-директорка фестивалю Lviv MozArt Оксана Линів.

Ще одна прем'єра – фортепіанні варіації, які Моцарт сам виконував у турне 60 містами Європи. Солісти вивчали їх по копіях манускриптів Франца. Едгарас Монтвідас – один з солістів, який виступатиме перед львівськими глядачами.

Триватиме фестиваль до 25 серпня. Окрім львівської опери, музика звучатиме у кількох церквах та навіть у трамвайному депо.