Редакція 24 Каналу зібрала для вас приклади того, як Скрябін продовжує жити серед нас.

Читайте також: Пам’яті Кузьми. ТОП-матеріали про музиканта

Пам’ятники Кузьмі

Чи може бути щось більшим прикладом визнання, аніж пам’ятник? Минулого року у Луцьку встановили вже другий пам’ятник музикантові. Скульптуру встановили на території рекреаційного комплексу "Сіті-парк". Музикант сидить на лавці, тож всі охочі можуть присісти поруч з ним. Все як за життя: простий, відкритий…

Андрій Кузьменко
Нова версія

Нагадаємо, перший пам’ятник викликав хвилю обурення. Монумент не сподобався як місцевим жителям, так і батькам та фанатам Кузьми. А який варіант вам до вподоби?

Кузьма
Стара версія

У Львові теж є пам’ятне місце. Тут відкрили меморіальну дошку пам’яті Андрія Кузьменка.

Кузьма: меморіальна дошка
Ось так виглядало відкриття

На честь Кузьми Скрябіна в Одесі створили пам'ятну стіну.

Стіна Кузьми Одеса
Ось таку красу можна найти в Одесі

У місті Волноваха, що на Донеччині, з'явилась вулиця Кузьми Скрябіна. Зазначимо, що це перша вулиця в Україні, яку назвали в честь загиблого музиканта.

Кавери на "Скрябін"

Після смерті Кузьми фанати звісно ж продовжують слухати його музику. Але не лише у його виконанні! Адже неймовірні пісні гурту підхопили інші виконавці і переспівують їх, додаючи свого. Так пісні Андрія не лише живуть, але й змінюються, вдосконалюються.

Читайте також: Кузьма живий: ТОП-9 пісень, в яких весь він

Українська кавер-група B&B project до річниці загибелі переграла "Спи собі сама".

Львівський музикант Тарас Гаврик презентував ритмічний кавер на пісню "Чим пахне?" з другого альбому гурту "Мова риб". Послухати тут.

"Бумбокс" виконав одну із найвідоміших пісень Андрія Кузьменка – "Спи собі сама". Це сталося на фестивалі "Імпульс.Фест" поблизу Харкова.

Згадують Кузьму і за межами України. Польська група Kwartyrnik записала кавер на пісню Кузьми Скрябіна "Шампанські очі".

Кліпи на пісні Скрябіна

Фанати можуть не лише слухати свіжі обробки улюблених пісень, але й милуватися крутими кліпами. Ось деякі з них:

"Антитіла"

Pianoбой

Читайте також: Топ-6 кліпів "Скрябіна": про біль, місця щасливих людей та маму

Колишня солістка гурту "Ленінград" Аліса Вокс

"Пающіє труси"

Радіо Кузьми

Фанати також можуть щодня слухати не лише музику групи "Скрябін", але й улюблені хіти Андрія Кузьменка. Для цього є онлайн-радіо S.R.A.K.A. ( Своє Радіо Андрія Кузьменка ). І тут не обійшлося без жартів! Як йдеться в описі: "то є радіо улюбленої музики Кузьми Скрябіна, де крім пісень ржачні вставки у вигляді псевдореклами і псевдоспічів відомих людей. Одним словом – 100% комфорту, особливо для любителів new wave, new romantic, nu disco".

До речі, на радіостанції S.R.A.K.A (Sвоє Rадіо Aндрія KузьменкA) працюють друзі Кузьми, які в ексклюзивному інтерв’ю сайту "24" розповіли про те, з чого почалася робота цієї станції та як вона розвивається зараз.

Книжки Андрія Кузьменка

Талановита людина талановита у всьому! Андрій був не лише музикантом, але й писав. Частина книг вийшла ще за життя автора. Але після трагічної смерті його твори не менш популярні. Вийшла друком збірка віршів Андрія Кузьменка (Кузьми Скрябіна) – "Поезії". З’явилася збірка усіх прозових творів. Раніше вони вже виходили друком окремими виданнями, однак у видавництві "Фоліо" їх об’єднали в одну книгу "Проза".

Читайте також: Чи знаєте ви тексти "Кузьми"? Перевірте свої знання

А книгу "Я, Побєда і Берлін" екранізують! В основі книги лежать реальні події з життя Андрія Кузьменка. "Я, Побєда і Берлін" була видана в 2006 році. Це був літературний дебют Кузьми. Сама ж книга була написана за реальними подіями, які трапилися із Андрієм Кузьменком. Головний герой книги Андрій разом із другом Бардо на старому авто "Перемога" подорожують до Німеччини. Під час подорожі хлопці потрапляють у безліч пригод. Насправді дуже смішно, радимо почитати!

Вшанування

Про Кузьму досі часто згадують на публічних заходах. Наприклад, у Польщі під час поєдинку з Кшиштофом Гловацьки, легенда українського боксу Олександр Усик вийшов під пісню "Сам собі країна". Він пояснив, що обрав цю композицію, бо вона справила на нього сильне враження.

На концерті в Києві Святослав Вакарчук присвятив своєму другові Скрябіну пісню "Хто в небо летить".