"Щоб совість не мучила": Сергій Притула відповів, чи нормально влаштовувати гулянки в час війни

9 листопада 2022, 14:55
Читать новость на русском

Джерело:

"РБК-Україна"

Український волонтер Сергій Притула висловився щодо святкувань під час повномасштабного вторгнення. Він поділився, що це сумнівне запитання, адже за такою логікою треба закрити музеї та інші місця.

Відомий волонтер і політик Сергій Притула висловився про те, чи доречно під час війни влаштовувати святкування й гулянки. Він поділився, що це риторичне запитання.

До теми Тарас Тополя прокоментував скандальні заяви Папи Римського й показав сувенір для понтифіка

Сергій Притула про святкування під час війни

Я не мав нагоди побувати в таких місцях, про які ви кажете. Тут дуже риторичне питання, яке ви ставите. Якщо засуджувати, що люди ходять в клуб, то давайте і кінотеатри закриємо. Закриймо музеї – в країні війна, а ви по музеях ходите. Можна ще музичні школи закрити – бо в країні війна, а ти на скрипочці граєш,
– зауважив волонтер.

"Головне не перегнути палицю у своїх спробах моралізаторства. Якщо людині 18 років, вона запросила дівчину в клуб – ок, відпочивай. Але не забувай, завдяки кому у тебе є така можливість. Сходив у клуб – наступного дня задонать на армію, або піди якусь сітку сплети, зроби що-небудь, щоб тебе потім совість не мучила".

Додамо, що на схоже запитання відповідав Тарас Тополя. Він зізнався, що військових здебільшого й справді дратує, коли цивільні перегинають палицю й влаштовують відверті вечірки, що контрастує з воєнними діями в країні. Але й на фронті є місце жартам і гумору.

Сергій Притула пригадав, що ще у 2015 році спостерігав, як за кількадесят кілометрів він зони бойових дій працювали бари й клуби.

"Взимку 2015 року я завозив морпіхам в Широкіне допомогу. Їхала машина, яка мене вела до хлопців, я їхав своєю машиною за нею, у мене грала музика в салоні, ми зупинились під горбочком і я почув звук дуже близької канонади, і кулемети працювали, і артилерія, це ми насипали. Я повертаюся в Маріуполь, 25-30 хвилин від зони бойових дій, – і там працюють бари, клуби, люди ходять, вживають алкоголь і тому подібне".

Тому тут не треба навіть дивитися на Київ, який живе відносно далеко від лінії фронту. Кожен по своєму трактує, ок чи не ок,
– підсумував волонтер.

Цікаво, що через святкування у мережі засудили Григорія Решетника, який веде такі події. Але його дружина заступилась за шоумена, адже це часто суто благодійні заходи. Також Христина вважає, що святкування – показник віри людей у перемогу.