На Західній Україні збереглися старі різдвяні традиції: тут досі колядують та показують різдвяний театр. Це було популярно й за часів дитинства ведучого "Де логіка?" (шоу навесні транслюватиме Новий канал). Перед колядою Сергій Притула разом із товаришами збиралися на репетиції, щоб на Різдво показувати Вертеп.

До слова Вертеп: що це за дійство і чому його так чекають в українських сім'ях на Різдво

Яка роль у Вертепі дісталавась Сергію Притулі?

"Вертеп – одна з найпрекрасніший речей, що може бути в дитинстві. Це такий собі театр – аматорський, але театр! Дуже дивно склалося, що фактично в усіх Вертепах, де був залучений, я грав Мошка (єврея з таким ім'ям, – Showbiz). Чомусь мені відводили саме цю роль. При тому, що в мене по обох лініях – українці з діда-прадіда. Свої слова з Вертепу на кшталт: "Що я бачу, що я чую, що у ніч таку страшную, у ту стужінь мандрувати, напасті собі шукати. Чи не краще в хаті сісти, трохи випити і з'їсти?" я пам'ятатиму до скону", – згадав Притула.


Сергій Притула в очікуванні Різдва / Пресслужба Нового каналу

Втім, така роль не могла не подобатись веселому Сергію, адже вона дозволяла хлопцеві бешкетувати.

Коли ми Вертепом приходили до якихось людей додому, я був тою людиною, яка "тирила" ковбаски. Завжди як було: стоїть хата, а поряд – літня кухня. Зазвичай там на палицях вивішували шинку, ковбаси. Так от героєві Вертепу Мошкові красти було легально. Головне, щоб це ніхто не побачив,
– поділився веселою історією ведучий.

Хоча Сергій давно вже не ходить у Вертепах, щороку на Різдво він їздить до мами у Збараж на Тернопільщину, щоб сповна насолодитися святковою атмосферою Галичини.