У ході грандіозного фіналу український гурт Kalush Orchestra звернувся до світу зі сцени Євробачення-2022. Вони закликали врятувати Маріуполь та "Азовсталь" попри те, що, за правилами конкурсу, будь-які політичні вигуки у неможливі й заборонені.

Важливо Kalush Orchestra зі сцени Євробачення-2022 закликав врятувати бійців "Азовсталі"

Ігор Кондратюк прокоментував заклик Kalush Orchestra

Український продюсер Ігор Кондратюк відреагував на рішення Kalush Orchestra сказати про важливе для України сьогодні, ризикуючи дискваліфікацією та штрафом. Водночас, на думку ведучого, українці грубо порушили правила Євробачення.

Kalush вже переміг! Заклик "Save Azovstal!" – це грубе порушення існуючих правил Євробачення, але це не має ніякого значення для всіх, хто переживає за долю захисників Азовсталі більше, ніж за долю/місце конкурсантів з України. "Євробачення" не може бути поза політикою під час війни в Європі!
– підкреслив продюсер.

Зауважимо, що у правилах Євробачення вказано, що "заборонені політичні висловлювання; не допускаються нецензурні або образливі висловлювання та комерційні повідомлення". Слова "Будь ласка, допоможіть українському Маріуполю. Допоможіть "Азовсталі". Зараз!" – не є політичними.

Які ще зірки відреагували на заклики Kalush Orchestra

  • Сергій Стерненко: "Радий, що вони представляють Україну, а не любителька Москви та літати в окупований Крим. Kalush вже переміг. Якими б не були результати конкурсу. Навіть якщо дискваліфікують".
  • Володимир Остапчук: "Треба мати велику сміливість та яйця так сказати на весь світ. Save Mariupol, Save Azovstal".
  • Катя Осадча: "Хлопці, дякуємо! Попри заборону політичних висловлювань хлопці це зробили. Так, можуть дискваліфікувати, але що це в порівняні з тим, що можна закликати світ врятувати життя наших бійців".
  • Олександр Ткаченко: "Kalush Orchestra привернули увагу глядачів до ситуації в Маріуполі та на "Азовсталі". Що заслуговує окремого дякую. Це вкрай важливий жест, який вкотре доводить, що культура – є м'якою силою. Яка робить свій внесок в боротьбі України".