Разом з музичним видавництвом Best Music 24 Канал зібрав коментарі українських артистів, про те, як вони прожили цей рік та що позитивного, попри всі обставини, він приніс.

Не пропустіть Вакарчук виконав гімн на церемонії нагородження бійців ЗСУ в роковини вторгнення: потужне відео

ROXOLANA

"Цей рік був надзвичайно складний, але є безліч позитивних і хороших моментів, які він приніс. У нас було дуже багато концертів для наших військових, для наших Героїв, хлопців і дівчат Збройних Сил України. Цей рік приніс мені усвідомлення, що потрібно цінувати кожну хвилину, яку ми проводимо з рідними, близькими й друзями. Також, цей рік приніс багато позитивних та мотиваційних пісень, тож треба триматися, не здаватися! Перемога обов'язково буде за нами. Слава Україні!"


ROXOLANA / Фото пресслужби

БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ

"2022-ий важко назвати позитивним, і насправді позитивного було справді мало. Вдавалося знаходити позитив у справах, в яких можна бути корисним. Спочатку ми розвозили гуманітарну допомогу з Мукачева до Києва, згодом також почали проводити евакуацію людей з Києва на Захід країни. Коли міста біля Києва деокупували й там вже стало безпечніше, ми з Олексієм Бережним почали грати акустичні концерти для наших військових. Від початку вторгнення ми зіграли близько сотні таких виступів – і у місцях постійних дислокацій, і біля лінії фронту, і у шпиталях. Зараз ми з БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ перебуваємо у турі "Вільні Люди" містами України, Європи та Америки, акумулюємо кошти для допомоги ЗСУ у такий спосіб. З початку війни нам вдалось закумулювати більше 10-и мільйонів гривень саме завдяки концертам.

Ми не маємо права забувати події, які пережили українці під час повномасштабного вторгнення, про весь терор Росії на наших землях. Найголовніше, що, я впевнений, відчуває кожен українець зараз – це гордість за наших військових, за українських волонтерів і неймовірну українську націю! Маємо за честь жити в один час зі справжніми Героями. Пишаюсь і уклінно дякую усім людям, які наближають українську перемогу".


БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ / Фото пресслужби

SLAVA KAMINSKA

"Початок 2022 року ніби в тумані. Київ. Бомбосховище. Машина. Західна Україна. Довгий шлях у невідомість в Нідерланди. Цей рік був заради дітей і тільки для них. Я за цей рік зрозуміла, що найбільша цінність мого життя – це моя сім'я! Найдорожче в ньому – мої діти! Жодна дитина у цьому світі не заслуговує на те, щоб відчувати цей гострий і терпкий запах війни. Я вперше із сином та донькою так довго разом, адже завжди пропускала їх дні народження, сімейні свята та як вони зростають через свої постійні гастролі. Тепер я з радістю наздоганяю цей час, який пропустила, але прикро, що не у своїй країні й при таких вимушених обставинах. Знаю точно, що скоро ми повернемося додому! Зовсім скоро буде наша перемога! Кохання немає меж – це рушійна сила! До своїх людей та України! І так, я знов почала писати, тому ми неодмінно почуємось знову, як це було до війни!"


SLAVA KAMINSKA / Фото пресслужби

NAVKA

"До війни я завжди співала: "Я NAVKA, я сію позитив, знайте! Зі мною, давайте, танцюйте і співайте". Зараз вже немає того позитиву, що міг бути раніше, але я все ще залишаюсь на позитиві, тому що нам є чому радіти. По-перше, ми живі. По-друге, я маю сили боротися за незалежну Україну та бути надійним тилом для наших воїнів. Я розумію, що все ж таки останні роки життя я жила так, як мала жити. Зі мною поряд була кохана людина, яка в потрібний момент терміново пішла захищати нашу країну. Ми сім'я борців за незалежну Україну, без рашистів, – і це мене також дуже тішить. По-третє, це етновбрання. Цього року я спільно з брендом Етно Меланка запускаю власну колекцію унікального етновбрання з методом оздоби – "вибійка". Це дуже давній метод, який обов'язково відгукнеться українцям.

Саме ці речі – те хороше, яке сталось зі мною цього року. Не заважаючи ні на що, ми маємо шукати у своєму житті позитив, тому що він є. Працюємо заради перемоги!"


NAVKA / Фото пресслужби

ADAM

"Минулий рік приніс мені декілька важливих умінь. По-перше, користуватися генератором. По-друге, вміння паяти домашні ліхтарики. І третє, це вміння нарубати дрова для печі, аби зігрітися. Це звісно жарти, але насправді минулий рік приніс нам головне – консолідацію, нашу українську єдність, велику віру у наших хлопців та дівчат ЗСУ. Також я дуже радію, що цього року з'явилася велика кількість крутої української музики, бо це невіддільна частина нашого бойового духу. Але це також тільки завдяки нашим Героям, воїнам! Дякую, хлопці, дівчата, вірю в перемогу! Слава Україні!"


ADAM / Фото пресслужби

Люся Кава

"2022 рік дійсно дуже важкий і він точно увійде в історію. Попри усі жахіття та випробування під час війни, я побачила справжню силу нашого народу, єдність та незламність. Позитивного було багато у цьому році. Найголовніше – це те, що завдяки нашим ЗСУ й усім захисникам та захисницям, я продовжую жити на своїй землі, у колі своєї родини, у власному будинку, маю змогу писати пісні й дарувати їх людям, не дивлячись на постійні обстріли та повітряні тривоги. Найважче – це розуміти, що багато хто втратив усе це. Війна змінила усіх нас. Змінила і мій погляд на творчість. Раніше я писала веселі та романтичні пісні, а під час війни почала писати потужні та серйозні, в яких шукала підтримки сама для себе. Вийшло так, що мої пісні стали великою підтримкою для багатьох українці, що розкидані світом. Упродовж усього року я дала близько 100 концертів у різних містах України та за її межами, таким чином підтримуючи українців на творчому фронті. Займаюсь волонтерством та благодійністю. Я вірю, що 2023 – рік нашої перемоги! Я хочу, щоб усі пам'ятали, Україна – незламна!"


Люся Кава / Фото пресслужби

Павло Зібров

"Цей важкий рік приніс мені повне відчуття ідентичності українців як нації. Я з великим задоволенням чую українську мову, величезну кількість пісень в усіх теле- та радіоефірів. Авжеж цей рік приніс багато щирих людей, зустрічей зі справжніми Героями".


Павло Зібров / Фото пресслужби

YAROMIYA

"2022 рік починався непогано. У всіх були плани, я мала певні мотивації для кожного свого дня. Але він закінчився 23 лютого. 24 лютого – повномасштабна війна. Ворог вирішив зазіхнути на нашу ріднесеньку землю, на нашу неньку Україну! Але ми показали, що ми незламні, ми одне ціле! І я пишаюсь нами. Саме цей рік дав мені поштовх до музики та можливість показати свою творчість публічно, адже до цього часу – це було лише хобі. 1 червня – мій дебют з піснею "Україна", яка відкрила для мене зовсім інший світ. Щоразу я створювала нову музику, яку ви зараз чуєте. Мене надихав наш незламний, найкращий народ, сила та мужність нескорених воїнів, наших героїв! Позитив у серці та душі настає завжди, під час кожного концерту. Адже знаю, що творчість може допомагати та наближати нашу очікувану перемогу. Цього року з'явився мій маленький музичний фронт! Слава Україні!"


YAROMIYA / Фото пресслужби

ULIANA ROYCE

"Цей календарний рік став для мене одним із найважчих, як і для всіх українців. Але у цій лютій темряві я часто бачила світло. Воно допомогло мені не опускати руки, йти далі до своїх цілей. Світло в очах людей, які мене оточували. Я провела багато часу зі своїми рідними, друзями. Написала пісні про свої почуття, що допомогло відпустити їх. За рік я дала понад 50 благодійних концертів для волонтерів та лікарів, дітей та біженців, військових та переселенців. Саме тоді я відчувала прилив натхнення від того, які сильні люди живуть у нашій країні! За честь було виступати для них та бути почутою! Я писала нові пісні через біль, хоча музика – лікує. Я відчувала справжню жагу до життя там, де його майже не було. Саме під час своїх концертів в Київській області, частково зруйнованій від російських окупантів, я вкотре впевнилась, що ми – нація нескорених! Люди – моє особисте відкриття! Пройшов вже цілий рік від початку війни, але цей рік – початок кінця! Перемога вже близько! Тримаймося разом й крокуємо пліч-о-пліч далі!"


ULIANA ROYCE / Фото пресслужби