Опитування компанії Deltapoll показало світу бажання британців бачити монархом принца Вільяма – старшого сина принца Чарльза, який міг би стати королем лише у випадку смерті його батька. В опитуванні взяли участь 1590 дорослих британців в період з 31 березня по 1 квітня.

Варто знати Британські монархи: королівські спадкоємці, які мають право на трон

Кого британці бачать наступним монархом

  • Зі списку запропонованих членів королівської родини, кандидатуру принца Вільяма обрали 41% респондентів. Він випередив батька на "20 пунктів".
  • 22% з них обрали принца Чарльза, що є доволі низьким показником на тлі його начебто успішної діяльності за останні 20 років.
  • 14% британців висловилися за те, щоб "у Великій Британії більше не було монархії".
  • 8% визнали, що монархом повинен стати принц Гаррі, і що цікаво, вік респондентів тут складав здебільшого від 18 до 24 років, тобто за нього проголосувало молоде покоління.
  • Ще приблизно 5% віддали перевагу принцесі Анні (доньці Єлизаветі II),
  • 2% – скандальному принцу Ендрю, теж сину королеви, якого у 2019 році звинувачували у секс-скандалі.
  • та 1%принцу Едварду (наймолодшому сину Єлизавети II).

Решта респондентів не змогли вибрати нікого зі списку.


Єлизавета II з трьома спадкоємцями – Чарльзом, Вільямом і Джорджем / Фото з інстаграму королівської сім'ї

Інші деталі опитування

Про Гаррі і Меган

Щодо цікавинок, то більша частина британців – 51% – вважає, що 36-річний Гаррі разом з 39-річною дружиною Меган нашкодили репутації монархії.

Про правління Єлизавети II

Також 41% респондентів вважає, що "королева повинна залишатися монархом, поки не помре", і 27% опитаних переконані, що Єлизавета II повинна скласти повноваження в майбутньому, якщо "не буде в доброму здоров'ї". 21% опитаних зазначили, що Єлизавета II повинна вирішити відректися від престолу в майбутньому, навіть "якщо її стан здоров'я буде хорошим", а 11% вагалися з відповіддю.


Черга на королівський престол Великої Британії / Інфографіка 24 каналу