8 липня 2017 року у фактично рідному Івано-Франківську пішов із життя колишній лідер і продюсер гурту "Фантом 2" Роман Матіяш, однак народився він у 1975 році у Хмельницькому, а вже за рік літаком переїхав до Станіслава, де закінчив школу та медичне училище, а також зробив свої перші музичні кроки.

Читайте також: Смерть Збігнєва Бжезінського: що відомий політолог думав про Україну


"Фантом 2": Роман Матіяш і Ольга Гречко

Щоправда після здобуття повної медичної освіти Матіяш пробував себе ще у медичному бізнесі та паралельно займався спортивною медициною у соціальному масштабі.

Все змінив 1992 рік, коли було створено проект "Турбо-Техно Саунд", де він був інструменталістом. Найбільшим успіхом групи став тріумф на "Червоній руті-93", де вони посіли почесне друге місце: першим був Олександр Пономарьов, а гран-прі вибороли "Брати блюзу".

Роман Матіяш у складі "Турбо-Техно Саунд" – Я - поганий (1993 рік)

Роман Матіяш був учасником "Турбо-Техно Саунд" до 1996 року, однак, посварившись з іншим інструменталістом Тарасом Пушиком, він взяв до себе у команду Ольгу Гречко та створив "Фантом 2", який згодом став справжнім буревієм на українському музичному просторі.

Феномен гурту "Фантом 2"? Напевно, щирість!? У той час у музиці звучали переважно такі аспекти, які були цікавими Україні, як країні, що відроджується, відроджується після радянського минулого. Нарешті всі подумали, що тепер все буде інакше: ми є самостійними та не перебуваємо ні під ким, у нас є своя музика, культура, промисловість і все-все для того, що кльово існувати. І так було на той момент,
– підкреслював свого часу екс-музикант.

За його словами, тоді гурт взагалі не співав: ні про кохання, ні про політику, а вносив у маси та заражав людей певний комком енергії та самовираження, яким кожен розпоряджався на свій лад.

Упродовж свого існування "Фантом 2" випустив два альбоми на касетах: Зоряні війни (1996 рік) і Без контролю (1997-й), перший з яких офіційно було продано мільйонним тиражем. Також гурт збирав цілі стадіони та давав по 30 концертів у місяць.

Читайте також: Пам’яті Романа Матіяша: 10 найвідоміших хітів групи "Фантом-2"


Обкладинка альбому "Фантом 2" – "Зоряні війни"

Матіяш пояснює закриття проекту у 1998 році тим, що країна змінювалося, але все відбувалося не так, як того хотілося – прийшли зовсім не ті люди.

"Зараз мене питають, чи не хотіли б Ви відновити музичну діяльність. Хотів би, але не буду, тому що я – вже не той, музика – не та. Робити щось зі старого нове виглядає як засіб заробляння грошей, а не для душі", – додає музикант.

Останні роки життя митець повністю присвятив спорту, а з Ольгою Гречко розлучився у 1999-му, оскільки "вони стали абсолютно чужими людьми". Наразі ж Оля живе у Росії.

Роман Матіяш про правильні тренування

Додамо, що проблеми зі здоров’ям почалися у Романа в 2012 році після того, як він потрапив у ДТП і у нього відмовили нирки. Тоді навіть всією країною збирали на його лікування гроші, оскільки щодня слід було очищувати кров спеціальним апаратом (процедура гемодіалізу).


Роман Матіяш з донькою

Певний час Матіяш провів на апараті "штучної нирки", але згодом все ж йому пересадили новий орган. Однак, у 2017 році організм велетня не витримав… У Романа Матіяша залишилися дружина та двоє дітей.

Ї
Роман Матіяш разом з донькою та дружиною Ольгою Киценюк (дворазова чемпіонка України
з бодіфітнесу)

Інтерв'ю Романа Матіяша проекту "Франківці"