Матіяш ще до "Фантом-2" грав у кількох гуртах, серед них "Турбо-Техно-Саунд". У 1995 разом із співачкою Ольгою Гречко він створив "Фантом-2". В того року гурт потрапив до п’ятірки найкращих музичних проектів року. Свою музику "фантомівці" називали євроденсом.

У жовтні 1996-го випустили перший альбом "Зоряні війни". Платівка розлетілась тиражем більше мільйона аудіокасет. Через рік у 1997 році вийшов другий альбом – "Без контролю". У той період гурт збирав стадіони та давав по 30 концертів на місяць. "Фантом-2" виступав на одній сцені з DJ BoBo та гуртом Bad Boys Blue.

У квітні 2017 у інтерв’ю місцевому телеканалу "Вежа" Матіяш розповів, що головний секрет успіху гурту була "щирість у музиці".

Щирість. На той час у музиці звучали такі моменти, які були цікаві Україні, як країні, що відроджується. Нарешті всі зрозуміли, що далі все буде не так, як в Радянському Союзі. Що ми самостійні, у нас є своя музика. І на той момент так і було. Це було дуже потужне творче підняття, потрясіння. Музика сама складалась. Написання пісень не викликало труднощів. Тоді ще не було ротацій, розкруток. Достатньо було просто сподобатись людям і тебе піднімали під промені софітів,
– розповів вокаліст "Фантому-2".

Гурт розпався через два роки. Між учасниками був роман і після того як закохані розійшлися, то й зник проект. Ольга Гречко, партнерка по сцені та кохана Матіяша, поїхала з України і зараз живе у Росії.

Чим українцям запам’ятався легендарний колись "Фантом-2" – дивіться далі.

Двоє

Це одна з найвідоміших пісень гурту. На неї було знято кліп, який неодноразово перемагав у хіт-параді "Територія А".

Без контролю

Я досягну

Вітер

Зима

Подивись

Хто ти, людино?

Майже реально

Там, де птахи

Фонограма часу