Історична подія відбулась в Лондоні Великої Британії у Віндзорському замку. Лише торік королівська сім'я ховала чоловіка Її Величності – принца Філіпа, як сьогодні монархія зібралася, або провести в останній шлях королеву, яка правила країнами Співдружності Націй 70 років.

До слова Похорон Єлизавети II: онлайн-трансляція, за якою спостерігає весь світ

Похорон розпочався об 11:00 за місцевим часом у Вестмінстерському абатстві. Труну з тілом королеви опустили у Королівський склеп, а згодом поховають у сімейній меморіальній каплиці короля Георга VI Віндзорського замку. Там зараз спочивають король Георг VI, королева-мати Єлизавета та сестра принцеса Маргарет. Згодом туди мають перепоховати тіло принца Філіпа, який був похований у Королівському склепі каплиці Святого Георгія. Рішення перепоховання було прийнято особисто Єлизаветою II за її життя.

Похорон Єлизавети II – фото і відео

На похорон Її Величності зібралися тисячі людей навколо Віндзорського замку, аби вшанувати її пам’ять та слідкувати за трансляцією онлайн, який веде канал BBC. На території самого замку перебувають рідні королі та спадкоємці, а також високопоставлені політики Великої Британії, іноземні гості з інших країн, члени королівських сімей в Європі та знаменитості.

 • До Вестмінстер-холу прибули король Чарльз III із синами – принцами Вільямом і Гаррі. Вони разом з іншими дітьми Єлизавети II – принцесою Анною, принцом Ендрю та принцом Едвардом приєдналися до похоронного процесу від Вестмінстерського палацу до Вестмінстерського абатства.

Члени королівської сім'ї у похоронному процесі / Фото Sky News, скриншоти з відео

 • Цей процес розпочав державний лафет з труною королеви. Труна була задрапірована Королівським штандартом, на ній була Імператорська державна корона та вінок з квітів і рослин із садів Букінгемського палацу, Кларенс-гауза та Хайгроув-хауса.

Вінок та корона на труні Єлизавети II / Скриншот з відео

Цю карету також раніше використовували для похорону короля Едуарда VII, короля Георга V, короля Георга VI, Вінстона Черчилля та лорда Маунтбеттена.

 • Після прибуття труни королеви до Західних воріт Вестмінстерського абатства її підняли з державного лафета та понесли в середині для державної похоронної служби, яка почалася об 11:00 за лондонським часом (о 13:00 за київським).
 • Всередину Вестмінстерського абатства труну королеви несли гвардійські гренадери. Під час цього хору співав рядки з Об'явлення 14:1. Їх поклали на музику, написану Вільямом Крофтом, яку використовували на кожному державному похороні з початку XVIII століття.
 • Коли труну вносили в Вестмінстерське абатство, Кейт Міддлтон стояла біля входу разом з дітьми та Меган Маркл.

Кейт Міддлтон з дітьми та Меган Маркл / Фото Sky News

 • Вінок, який прикрашає труну королеви, зробили з квітів, про які просив король Чарльз III. Він також залишив особисте послання для матері.


Вінок на труні Єлизавети II / Фото Sky News


Вінок на труні Єлизавети II / Фото Sky News

 • На похоронній службі виступила прем'єр-міністр Великої Британії Ліз Трасс.


Ліз Трасс виступила в абатстві / Фото Sky News

 • Королівська сім'я сиділа перед труною Єлизавети II. На обличчях рідних Її Величності був сум.

Монарша сім'я перед труною королеви / Фото Sky News

 • Архієпископ Кентерберійський виступив з проповіддю, в якій пригадав, як королева у свій 21-й день народження пообіцяла присвятити своє життя служінню Сполученому Королівству та Співдружності. Він сказав: "Небагато лідерів отримують вилив любові, який ми бачили в житті королеви Єлизавети II".
 • Під час служби прочитали молитви за королеву, оголосили 2 хвилини загальнонаціонального мовчання, після чого хор виконав гімн.
 • Всі присутні, які були у Вестмінстерському абатстві, з великою пошаною ставляться до королеви. Її смерть – велика втрата не лише для Співдружності Націй, а й для всього світу. Коли після двохвилинного мовчання наприкінці служби труну з королевою несли Вестмінстерським абатством, гості похорону з похиленими головами проводжали Її Величність в останню путь. За труною йшли діти та онуки Єлизавети II.

Труна королеви покидає Вестмінстерське абатство / Фото Sky News

 • Труна королеви покинула Вестмінстерське абатство. Єлизавета II вирушила в останню подорож до каплиці Святого Георгія, що у Віндзорі, де й відбудеться поховання.
 • Хода вирушає від Вестмінстерського абатства. Похоронна процесія королеви прямує до Арки Веллінгтона на катафалку. Маршрут пролягатиме через Парламентську площу, Торговий центр, Сади королеви і аж до Віндзорського замку. Гвардія, оркестр та члени королівської сім'ї, включаючи короля, йдуть за труною.

Труна королеви прямує до Арки Веллінгтона / Скриншот з відео

 • ​Труна королеви востаннє була біля воріт Букінгемського палацу. Персонал палацу вийшов та, схиливши голову, віддав шану Єлизаветі II.

Єлизавета II біля Букінгемського палацу / Фото Sky News

 • Впродовж усього шляху до Віндзорського замку катафалк з труною королеви супроводжували тисячі підданих.


Катафалк з труною Єлизавети II / Фото Sky News

 • У Віндзорі починається остання похоронна процесія. Члени королівської родини приєднаються до процесії о 15:40 за лондонським часом (о 17:40 за київським).


Катафалк з труною Єлизавети II їде до Віндзора / Фото Sky News

 • Катафалк з труною Єлизавети II прибув до Віндзорського замку.


Катафалк з труною Єлизавети II у Віндзорському замку / Фото Sky News

 • Труна королеви прибула до каплиці Святого Георгія.


Труна королеви у каплиці / Фото Sky News

 • Труну з тілом Єлизавети ІІ опустили у Королівський склеп. Члени сім'ї покинули каплицю Святого Георгія.