Співачка Юлія Самойлова повинна була представляти Росію на Євробаченні-2017, проте співачці заборонили в’їзд на територію України через те, що вона виступала в окупованому Криму. Згодом стало відомо, що за такий крок Україна поплатилась чималим штрафом.

Генеральний директор Національної телекомпанії України Зураб Аласанія повідомив, що на них все ж чекають санкції з боку ЄМС за "незабезпечення участі в Євробаченні 2017 учасниці від РФ Юлії Самойлової". За його словами, сума штрафу становить 200 тисяч євро.

Читайте також: Самойлова таки виступить за Росію на Євробаченні-2018: співачка боїться "незрозумілих ситуацій"

Відтак організатори Євробачення прийняли рішення змінити та доповнити правила конкурсу.

Перша зміна полягає в приписі, яким забороняється висувати до участі виконавців або інших делегатів, які мають певні обмеження на в'їзд в країну-господарку конкурсу.

Ні обраний співак, ні жоден член делегації не повинні мати будь-яких попередніх подій, які спонукають країну-учасницю заборонити їм в’їжджати на територію країни відповідно до чинного національного законодавства.

До складу журі не повинні бути включені особи, які так чи інакше пов'язані з учасниками конкурсу або які мають певні інтереси.

Читайте також: Постфактум Євробачення-2017: чому конкурс не пройшов "гладко"

І третя зміна торкнулася графіку підготовки до конкурсу – Європейський мовний союз залишає за собою право передати право організації конкурсу іншому місцевому мовнику в разі затримок.