24 травня 1956 року. Луґано, Швейцарія. Саме тут відбулось перше Євробачення – конкурс, покликаний об'єднувати Європу. Тоді на сцені виступили представники всього семи країн. Вони виконали по дві пісні. Це – виняток, адже надалі діяло правило: одна країна – одна композиція. Перемогу у 56 році здобула представниця країни-господаря – конкурсантка зі Швейцарії Ліз Ассіа з піснею "Приспів".

Зараз першій переможниці Євробачення – 92. Вона продовжує займатись музикою. А п'ять років тому знову боролась у національному відборі конкурсу. Щоправда, цього разу їй не поталанило.

Нині за звання найкращого голосу Європи змагається Австралія, а саме шоу транслюють у США та Китаї. Абсолютною рекордсменкою Євробачення є Ірландія. У її скарбничці – 7 перемог. І це єдина країна, яка 3 роки поспіль приймала у себе престижний конкурс. Зірки, що перемагають у ньому, отримують шанс прославитися на весь світ.

Пісенне шоу ставало все популярнішим. Тож 2004 року організатори створили додатковий раунд кваліфікації — півфінал. Тоді ж з'явився і офіційний логотип. 2004 рік – знаковий і для України, адже цього року Руслана підкорила європейців запальними карпатськими ритмами. 12 років – стільки нам довелось чекати, щоб кришталевий мікрофон Євробачення знову приїхав до України.

Читайте також: 12 років в очікуванні перемоги: життя української делегації на Євробаченні-2016