Днями співачка Джамала стала на захист "шароварщини". Вона пояснила, що будь-яка музика має право на існування.

Цікаво Втретє за час війни: гурт БЕЗ ОБМЕЖЕНЬ випустив чуттєвий трек "Дим"

Водночас ONUKA зізналася, що для неї, як для музиканта, "байрактарщина" і "шароварщина" – це біль.

Це біль, бо це епоха торжества форми над змістом, а не мистецтво. Я б так це назвала. Але треба було зайняти середню нішу, яку займав у нас російський контент чимось своїм, чимось простим, легким і на злобу дня. І прийшла "байрактарщина",
– зазначила вона.

На думку Жижченко, у такої музики немає майбутнього і згодом вона зникне.

"Я розумію, чому на неї був запит, але вірю, що так швидко, як ця хвиля піднялася, вона так швидко і згасне. І це буде явищем, яке аналізуватимуть, але не будуть далі створювати", – впевнена ONUKA.

Вона додала, що "байрактарщина" та "шароварщина" зійде нанівець, а далі буде нова хвиля іншої музики.

Що таке "байрактарщина": коротко

  • На тлі російсько-української війни розпочався процес, який називають "байрактарщиною" – це вузький та обмежений погляд на повномасштабне вторгнення.
  • З 24 лютого українські артисти вибухнули патріотичними піснями, які мали підтримати дух їхніх шанувальників. Однак неприємними наслідками байрактарщини є те, що війна асоціюватиметься у багатьох з псом Патроном, боротьбою з Ваньками-встаньками і вітанням "Доброго вечора, ми з України",а справжня боротьба та втрати відійдуть на другий план.
  • Темою війни артисти зловживають доволі часто. Використовують для того, щоб відбілити репутацію, зловити хвилю популярності, паразитуючи темою війни, адже це те, що торкає кожного з нас.
  • Але зазначимо, що деякі пісні в стилі "байрактарщини" можуть підіймати настрій, покращувати бойовий дух та просувати важливі наративи.

До слова, раніше за шароварщину розкритикували трек Юлії Лущинської "Гопак", де у тексті згадують про дівчину-українку, гопак і вишиванку. Слухачі підкреслюють, що наша культура побудована не лише на цих аспектах.