Ольга Фреймут на особистій сторінці в інстаграмі часто публікує короткі ролики, у яких ділиться з багатотисячною аудиторією підписників різноманітними уроками етикету. У день народження телеведучої журналісти LifeStyle 24 підготували для вас добірку цих корисних порад.

Читайте також Книги, які сформували мене: цікава добірка від Ольги Фреймут

Уроки етикету від Ольги Фреймут

Що робити з серветкою після трапези?

Після трапези ніколи не залишайте серветку на тарілці – це суперечить правилам етикету. Серветка завжди має бути поза межами тарілки, на столі.

Як тримати чашку з кавою, а як – з чаєм?

Філіжанку з чаєм потрібно тримати за вушко, а пальці в той момент мають бути вздовж вушка. Горнятка з кавою тримаємо також за вушко, проте пальці забираємо в кулачок. Це пов'язано з тим, що чашка з кавою важча, адже у неї люди часто додають молоко та цукор.

Як правильно тримати клатч?

Жінки звикли тримати клатч під пахвою, проте це неправильно. Клатч потрібно тримати внизу в одній руці або ж обома руками.

Як правильно їсти суп?

Суп потрібно набирати не до себе, а від себе. А їсти його правильно не з носика ложки, а збоку.

Як правильно носити окуляри?

За правилами етикету, окуляри не можна носити на голові чи грудях. Якщо ви не одягаєте їх на ніс, то зберігайте у чохлі або ж футлярі.

Як правильно розмішувати цукор та молоко?

Розмішувати цукор та молоко у каві або чаю по колу та дзеленчати – поганий тон. Це потрібно робити за принципом: 6 година – 12 година, тобто пересувати ложечку вверх – вниз.

Як правильно їсти суші?

Щоб суші не розвалювалися, потрібно занурювати їх в соус не рисом, а рибою або ж авокадо.

Як прибрати їжу, яка впала на стіл під час трапези?

Крихти або їжу, яка впала на стіл, не можна прибирати ганчіркою. Це потрібно зробити за допомогою полотняної серветки та тарілки або срібного совочка.

Як правильно їсти виноград із фруктовниці?

Коли ми прагнемо посмакувати виноградом із загальної таці, потрібно відрізати гілочку спеціальними ножицями або відламати її та взяти на тарілку.

Як правильно їсти кукурудзу?

Кукурудзу варто взяти спеціальними холдерами. Їсти її потрібно від кінців до середини.

Куди дивитися, коли п'ємо каву або чай?

Під час чаювання або смакування іншими напоями потрібно дивитися не в горня, а на співрозмовника. Це чудовий спосіб спілкування та підтримання розмови.

Що робити з маскою, коли перебуваєте в ресторані?

Коли ви завітали у ресторан під час карантину, маску не можна залишати на столі. Її потрібно покласти на коліна і зверху прикрити серветкою.

Чи можна чепуритися на людях?

Малювати губи помадою чи блиском, розчісуватися та пудритися варто так, щоб цього ніхто не бачив.

Як правильно тримати бокал?

Якщо є ніжка, то завжди за ніжку. Чим нижче візьме, тим елегантніший вигляд матимете. Пильнуйте, щоб не було "лапи монстра" – не хапайтеся за скло розчепіреними пальцями. Бокали з червоним вином теж беремо за ніжку. Справа навіть не в температурі руки, від якої може нагрітися напій. На зап'ястя ми часто наносимо парфуми, якщо візьмемося рукою за основу бокалу, залишиться запах, що переб'є оригінальний аромат вина.

Як правильно їсти хліб?

Хліб завжди потрібно відщипувати. Навіть, якщо вам подали булочку та масло, розрізати її навпіл не можна. Потрібно відламати шматочок та намастити його.

Як правильно наносити парфуми?

На себе парфуми не варто наносити. Краще "покропити" простір перед собою і зайти у цю "хмаринку".