30 серпня відбулась церемонія нагородження премією UNICEF Youth Awards. Такий захід відбувся вперше, у ньому взяла участь перша леді Олена Зеленська.

Читайте також Чи напише про це Amnesty International, – Зеленська показала наслідки удару по Харкову

Олена Зеленська вручила премії

Як розповіла Олена Зеленська, премія покликана нагородити активну молодь, яка не стоїть осторонь війни, займається важливими ініціативами та долає труднощі за підтримки Дитячого фонду ООН.

Серед номінантів – юні українці, які допомагають людям з інвалідністю, дітям, реалізують проєкти, надають психологічну підтримку, допомагають літнім людям, розвивають свої громади, піклуються про тварин. Найбільше фіналістів прибуло з Харківщини.

Фіналістів прибули привітати лідери країн світу, директори ЮНІСЕФ. На премії виступали українські музиканти – Катерина Павленко та Артем Пивоваров.

Для мене всі ви і є уособленням тих змін, до яких ми прагнули ці десятиліття незалежності. Тих змін, які так дратують загарбників і які вони від безсилля намагаються зупинити ракетами. У вас широкий світогляд, ви відкриті до нових знань,
– сказала Олена Зеленська.

"Рівність і повага до людини для вас – базові цінності. І ви знаєте, що ці цінності у вас ніхто не відбере. Коли мене запрошували виступити на цій події, то зазначали, що моя промова може стати натхненням для гостей. Але насправді ви, молоді люди, є моїм натхненням. Ви і справи, які ви робите", – додала перша леді під час виступу.

Фото з церемонії нагородження / Фото з інстаграму Олени Зеленської

Нагороду вручили Алісі Міхєєвій

Олена Зеленська вручила нагороду наймолодшій номінантці – 16-річній Алісі Міхєєвій з Охтирки. Місто одним з перших відчуло удар російської агресії, але дівчина не поїхала з нього під час російських обстрілів. Її тато також був в Охтирці, бо є журналістом. Аліса напередодні війни відкрила шаховий клуб у місцевому палаці культури, але його зруйнували російські бомби. Втім, дівчина відновила роботу клубу, коли окупанти відступили.

Якщо я можу сьогодні допомогти своїй країні, то робитиму те, що вмію, адже не можна почуватися цілковито щасливим, ігноруючи чужий біль,
– каже Аліса Міхєєва.

"Рада була вручити Алісі нагороду Дитячого фонду ООН – UNICEF YOUTH AWARDS. Коли кажуть, що молодь – наше майбутнє, то це не формальні слова. Сьогодні побачила наше майбутнє – в Алісі та десятках її ровесників. Відчуваю його в тисячах молодих українців – сміливих, самовідданих, творчих, які зроблять (і вже роблять!) Україну найкращим місцем у світі", – поділилась Олена Зеленська.

Усі молоді волонтери отримали нагороду, сертифікат фіналіста, та сюрприз від команди ЮНІСЕФ.