14 липня у Софійському соборі в Києві відбулося вручення відзнак Національного ордену Почесного легіону. Про це повідомив посол Франції в Україні, який і нагородив письменницю Оксану Забужко та режисера й військового ЗСУ Олега Сенцова.

Дивіться також У свій день народження: Сенцов повернувся додому і замилував мережу фото з сином

Сенцова та Забужко нагородять премією

У день Національного свята в саду Святої Софії Етьєн де Понсен має честь від імені президента Еммануеля Макрона вручити відзнаки Національного ордена Почесного легіону Оксані Забужко та Олегу Сенцову, знаковим і видатним особистостям України,
– повідомили у французькому посольстві.

Етьєн де Понсен додав, що Оксана Забужко – письменниця, яка відома у всьому світі. Зараз вона захищає українську мову та літературу. Тоді як Олег Сенцов – режисер та "політв'язень Кремля упродовж 5 років, що був звільнений у вересні 2019 року і нині відважно воює на фронті".


Сенцова та Забужко нагородили / Фото з фейсбуку Мирослави Барчук

"Їх імена добре відомі у Франції та Європі, вони обидва нині борються за волю та незалежність України: пані Оксана Забужко – на літературному фронті, а пан Олег Сенцов – на полі бою. Хочу пережати їм обом мої найщиріші та найпалкіші привітання", – додав Етьєн де Понсен.

Сенцова та Забужко нагородять: відео

Що таке Орден Почесного легіону

Орден Почесного легіону – найвища нагорода у Франції, яку присуджує президент. Нею відзначають осіб, що продемонстрували виняткові військові або цивільні заслуги. Нагороду заснували ще у 1802 році, з того часу її отримали немало українців та людей, пов'язаних з Україною. Минулого року нею нагородили українську поетесу та письменницю Ліну Костенко.