Українські артисти цьогоріч теж на собі пізнали, що таке вибухи, втрати рідних та друзів, зруйновані будівлі та життя у повній невідомості. Але вони продовжували виконувати культурну місію за кордоном, записували звернення для іноземців, їздили на передову до захисників та писали пісні, присвячені військовим, матерям, самотнім жінкам…

Цікаво Перемога на Євробаченні, нові хіти, пісні з іноземцями: як змінилась музика в Україні у 2022

Виконавці 31 грудня зробили власні підсумки року, які збіглися з черговою терористичною атакою росіян на українські міста. Найбільше цього разу постраждав Київ, де люди готувались до свят. Що вони кажуть про останній день року та загалом 2022-й – читайте далі.

Підсумки 2022 року від зірок

Наталка Карпа

"Підсумок один – цей рік зробив нас сильнішими, витривалішими, гнучкішими, рішучішими! Відкрив очі на багато речей, про які ми знали, але до кінця значень не розуміли! Він нас загартував – кристалізуючи українське ДНК, у боротьбі за своє! Я не буду вдаватись в особисті подробиці, але мені справді є за, що сказати: "Дякую! І йди собі з Богом!" Нехай вже той наступний, бо в ньому наші очікування, наша надія та віра!

Ошатно одягаємо нашу українську ялиночку, прикрашаючи почуттями добра та любові, підтримки знайомих і не знайомих людей, дякуючи ЗСУ, і усім котикам та кицям, які ведуть боротьбу за кожен клаптик нашої землі! P.S. Я зараз ще у ліжку за сотні миль від дому, на телефон надходять повідомлення про вибухи… Вдихаю, видихаю … Сльози – то пусте, головне, що хтось з хлопців, отримає нову руку, чи ногу…! І ще 2023 чекаю від тебе обіймів… Нашої перемоги!"


Наталка Карпа сказала, що бажає у Новому році / Фото з інстаграму співачки

Маша Єфросиніна

"Сьогодні, 31 грудня, коли весь світ збирається за столами на велике родинне свято, по всій Україні знов прилетіли ракети з Росії. Так виглядають конвульсії недонаціі перед її історичним падінням… Вони думають, що б’ють нам по спинах, але не бачать, що роблять це, стоячи на рабських колінах. Втім, українці вийшли з укриттів і роблять новий вдих, щоб продовжувати відстоювати свою землю. Ніхто не падає ниць, ніхто не здається. І не збирається.

Сьогодні прославляємо наші ЗСУ, наше ППО, наших енергетиків та рятувальників. Прославляємо і завдячуємо з ще більшою міцністю. І загадуємо одне на 40 мільйонів бажання, яке обов‘язково здійсниться у 2023! Перемога за нами!"

MamaRika

"Ми жили щасливим життям, а потім прийшли вони та відняли наш спокій, радість, домівки, життя… Поки я монтувала це відео, виплакала всі очі, але і усміхалася крізь сльози, а значить, найважче позаду і головне: їм ніколи не відібрати нашу силу, вміння вставати знову і знову, щоб захищати своє! Попереду – тільки хороше, мусимо вірити, і робити все для того, щоб підсумки наступного року були зіткані лише з позитивних спогадів. Любимо вас, рідні, бережіть себе!"

Володимир Остапчук

"Замість підсумків року", – сказав Остапчук і потоптався по російському прапору, який лежав на підлозі у Херсоні.

Іванна Онуфрійчук

"Вибухи. Страх. Сльози. Прощання. Вміщення дому та всього життя в одну сумку. Рішучість. Суцільне нерозуміння, як бути. Крики. Паніка. Сміливість. Безсонні ночі в підвалі та з новинами в телефоні. Ой, у лузі червона калина. Чужі люди стали своїми. Неможливість подзвонити рідним. Прощання з чоловіком, братом, батьком, які йдуть захищати. Втрати. Біль, який розриває душу на частини. Буча, Маріуполь, Миколаїв, Чернігів, Бахмут, Київ. Вся Україна. Пришвидшене серцебиття. Дим у горлі після прильотів. Плач дітей від страху. Ночі в метро. Сотні тисяч мемів про ваньок. Сміх. Години на кордонах. Незнайомці. Нові правила життя. Сум. Перемога на Євробаченні. Новини з дому. Азовсталь. Оленівка. Збори й донати. Байрактари. Мітинги закордоном.

День Незалежності. Визволення наших з полону. Масовані обстріли. Блекаути. Романтичні вечері при свічках. Міжнародна підтримка та повага. Уміння тримати зв‘язок без зв‘язку. Незламність. Незалежність.
Майже рік повномасштабного вторгнення. Ось такий він, підсумок 2022-го для українців. Гіркий, болісний. Але з проблисками світла серед суцільної темноти. Вірю, що світла буде більше, воно переможе. Бо за нього борються найсміливіші".

Надя Дорофєєва

"2022. Рік, який перевернув життя. Хлопці і дівчата ЗСУ – ви наше все!"


Надя Дорофєєва підсумувала 2022-й роком війни / Фото з інстаграму співачки

Тарас Цимбалюк

"Для мене підсумків, роздумів у цьому році вистачає… Мабуть, як ніколи… Але, знаєте, хочу відкинути лірику, відділили головне, глобальне і одразу перейти до фабули: Я хочу висловити величезну подяку Збройним Силам України. Вперше у моїй свідомості слово "герої" – занадто скромне, щоб його спрямовувати на вашу адресу.
Минулий рік однозначно ваш. Точніше, завдяки вам, він був у всіх нас… Яким би він складним не видався… І, дякуючи вам, маємо змогу заходити у новий – 2023. Саме ви з кожним днем нас наближаєте до великої перемоги, котру так чекає Україна і весь цивілізований світ! Низький вам уклін..!

Люди добрі, зустріньте сьогодні новий рік з рідними! Нам є що святкувати! Однозначно відзначте це велике свято. Обійміться. Згадайте про наших воїнів, про волонтерів та єдність усіх українців! І загадайте те саме бажання! Не купуйте салюти. З новим роком, друзі!"

Настя Каменських

"31.12.2022

Напередодні Нового року Росія знову завдала ракетного удару по Україні. Відео 1: готель у центрі Києва. Фото 2 та 3: фото "Палацу Україна": основне місце проведення новорічних свят для дітей цього дня. Щороку в цьому місці зустрічали і зустрічали наступний Новий рік сотні сімей з дітьми. Слава Богу, дітей сьогодні тут не було. Тому що цього року Росія викрала у дітей свята. І досі намагається вкрасти безпеку, незалежність та щасливе дитинство українських дітей, сімей та людей. Фото 4 і 5: результати атак у житлових кварталах. Наразі повідомляється про 1 загиблого та 16 поранених у Києві".

Джамала

"Хочу вам всім подякувати. Боремося, надихаємо один одного та любимо. З Новим роком! Нехай він принесе нам перемогу, в усіх сенсах цього слова. Хотіла написати про підсумки року, але пост вийшов на книгу. Тому просто 5 хвилин із майже всім, що відбувалось зі мною, з тобою, з нами. У цю ніч я загадаю одне бажання та впевнена, що ви загадаєте його також".

Редакція Showbiz 24 вітає усіх з прийдешнім Новим роком і бажає миру, спокою та перемоги!