27 березня у світі святкують Міжнародний день театру. Про важливість культурного бану Росії у цей день висловилися у Мінкульті.

До слова Українців закликали фіксувати злочини окупантів проти культурної спадщини

Ткаченко закликав до бану російської культури

Міністр культури та інформполітики привітав усіх, хто пов'язав своє життя з театром. Він підкреслив, що навіть під час війни в Україні, театр живе.

В країні трагедія. Попри це театри продовжують жити: перелаштовуються, займаються волонтерством для ЗСУ та для українців, влаштовують вистави у власних бомбосховищах. Чим показують свою активну громадянську позицію. І чудово, що там де це можливо та безпечно – театри поновлюють свою роботу. Будуть зцілювати мистецтвом,
– поділився Ткаченко.

Глава Мінкульту закликав світову спільноту услід за представниками українського театру банити Росію та її культуру.

"Театр несе в собі м'яку силу культури, яка розбиває пропаганду ворога вщент. І це неймовірно. Закликають своїх колег по світу до театрального бану Росії. Виключають країну-агресора з провідних світових театральних фестивалів та спілок, а російських артистів відправляють у "чорний список" до виступів у світі. Об’єднуються задля успіху країни. Як всі ми, українці", – підсумував Ткаченко.

Зауважимо, що російська культура вслід за економікою стає ізольованою:

  • Ткаченко ще місяць тому повідомив про санкції, прийняті Метрополітен-оперою, Литовським національним театром опери та балету та Естонською національною оперою. Вони ввели обмеження на діяльність організацій, які підтримує Росія. Політик також закликав підписувати петицію про культурні санкції проти країни-агресора.
  • Як повідомила італійська преса, театр La Scala відсторонив від спектаклів російську акторку Анну Нетребко та звільнив режисера Валерія Гергієва.