Марш вишиванок завжди був світлим, добрим святом єднання української діаспори. Щороку це був день, коли українці у різних куточках світу об'єднувалися, щоб показати свою єдність.

Дивіться також "Я повернусь і запрошу поляків у гості": Зеленська зворушила відео про дітей-українців у Польщі

У Лондоні та Празі пройшли Марші вишиванок

Та війна все змінює, розставляє пріоритети. У Лондоні цього року замість Маршу вишиванок відбувся Марш матерів, які прагнуть, щоб їхні діти жили в мирі. Бо в час війни вишиванка це не святковий одяг, а оберіг кожного українця.

У Лондоні понад тисячу жінок вийшли на вулиці, вимагаючи зупинити терор, ґвалтування та катування. Їхні чоловіки залишилися вдома, в Україні. Їм необхідна зброя, щоб боронити нашу країну та європейські кордони.

У Празі матерів підтримали тисячі українців. Традиційний парад вишиванок там проходить щороку у третю неділю травня. Тепер це була жовто-блакитна хвиля протесту. З прапорами України та Європейського Союзу люди дякували Чехії та її народу за допомогу.

Місце України завжди було і буде у Європі. Люди, що пройшли разом війну, назавжди стають побратимами. Наші країни теж проходять цю війну разом – тож дякуємо, побратими, за підтримку,
– підсумувала Зеленська.

Марші вишиванок у Празі та Лондоні / Фото з телеграму першої леді